Strachosław poza zasięgiem

W SP nr 11 w Chełmie rozegrano półfinał wojewódzki igrzysk młodzieży szkolnej w koszykówce chłopców.

Triumfowała SP ze Strachosławia. W zawodach wzięli udział zwycięzcy turniejów powiatowych z: SP nr 3 w Świdniku, SP w Strachosławiu, SP nr 1 w Chełmie i SP nr 11 w Chełmie. Nie dojechali reprezentanci powiatów z Łęcznej i Włodawy. W turnieju bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Strachosławia, którzy pokonali kolejno: SP nr 3 Świdnik 46:11, SP nr 1 Chełm 64:8 i gospodarzy SP nr 11 Chełm 58:17. Drugie miejsce wywalczyli koszykarze z SP nr 3 Świdnik wygrywając z SP nr 11 Chełm 42:26 i z SP nr 1 Chełm 19:5. Trzecie zajęła SP nr 11 Chełm pokonując SP nr 1 Chełm 52:9. Zwycięski zespół wywalczył awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Białej Podlaskiej. Zawody zorganizował i przeprowadził MSZS w Chełmie. Końcowa klasyfikacja: 1. SP Strachosław (Patryk Petruk, Kacper Szymański, Patryk Gajewski, Mateusz Grzywna, Kacper Nowak, Przemysław Sulikowski, Wiesław Fajman, Jakub Daniło, Jakub Watrakiewicz, Jan Dżaman, Kajetan Góźdź, Kacper Sadlej, opiekun – Dariusz Stocki), 2. SP nr 3 Świdnik (opiekun – Jacek Czerniakowski), 3. SP nr 11 Chełm (opiekun – Grzegorz Gaj), 4. SP nr 1 Chełm (opiekun – Katarzyna Janicka). (kg)