Strony internetowe Lublin – co wpływa na cenę wdrożenia?

Jaki jest koszt strony internetowej i czy można pozwolić sobie na nieposiadanie strony internetowej? Na te bardzo często zadawane dwa pytania najprostszą odpowiedzią byłoby tradycyjne: “to zależy”.

W obecnych czasach przedsiębiorca, który nie posiada swojej wizytówki w Internecie staje się niejako pariasem, osobą/firmą, na którą „inni” dziwnie się patrzą. Brak posiadania strony www wpływa na wizerunek takiego przedsiębiorcy oraz może skutecznie ograniczyć napływ nowych klientów.  Te czynniki mogą być dużo bardziej kosztowne niż przeznaczenie pewnych środków na zainwestowanie w nowoczesną stronę internetową. Spójrzmy co może wpływać na ostateczną cenę strony www.

Projekt graficzny strony

Jednym z pierwszych etapów powstawania strony internetowej będzie opisanie co strona ma zawierać oraz jak ma wyglądać. Następnie trzeba ustalić czy wystarczy nam wykorzystanie jednego z wielu gotowych szablonów dostępnych do kupienia czy jednak chcemy, żeby nasza strona miała unikatowy wygląd i charakter. Jeżeli zdecydujemy się na kupienie gotowego szablonu to możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, jednak jeszcze raz powinniśmy się zastanowić czy chcemy wyglądać jak wiele istniejących stron w sieci.

Druga opcja, czyli wybór oryginalności, jest opcją na pewno droższą, ale pomoże nam ona na popuszczenie wodzy fantazji i stworzenia dokładnie takiej szaty graficznej jaka nam się zamarzy. Będzie się to wiązało z zaprojektowaniem oprawy graficznej od zera, ale efekt końcowy może być tego wart. A skoro projekt graficzny będzie unikalny, należy liczyć się z dodatkowymi kosztami jego wdrożenia do kodu HTML.

Liczba unikalnych podstron

Bardzo ważnym składnikiem w generowaniu ceny strony internetowej jest liczba unikalnych podstron jaką chce się operować. Strona internetowa posiadająca stronę główną i kilka podstron, będzie zdecydowanie tańsza niż strona, która takich unikalnych podstron będzie zawierała wielokrotnie więcej. Jest to uwarunkowane głównie faktem, że wytworzenie unikalnych podstron wymaga dużego nakładu czasu, a to przekłada się na końcowy koszt wdrożenia.

Niestandardowe rozwiązania i moduły

Integracje z zewnętrznymi narzędziami (bramki płatności online, kurierzy, itp.), dedykowane moduły takie jak strefy klienta czy kalendarze wydarzeń to tylko niewielki przykład rozwiązań, których wdrożenie znacząco podnosi koszty realizacji całego projektu. Rozwiązania te muszą być przecież odpowiednio przetestowane, najlepiej poprzez przygotowanie zestawu testów automatycznych, a to kolejne godziny pracy programistów.

Pozycjonowanie

Jeżeli chcemy coś sprzedać, musimy umożliwić klientowi dotarcie do nas. Pozycjonowanie jest właśnie takim znakiem drogowym, który wskaże potencjalnemu klientowi gdzie jesteśmy i co robimy. Firma projektująca strony internetowe w Lublinie, będzie miała potrzebę, żeby po wpisaniu w wyszukiwarkę “strony internetowe Lublin”, to jej strona pojawiła się na czele rezultatów wyszukiwania. Dlatego jest to kolejny ważny element w zarządzaniu stroną internetową, który niestety bywa kosztowny.

Wymienione wyżej czynniki, choć nie tylko one, z pewnością będą miały wpływ na ostateczny koszt wdrożenia strony internetowej. Zawsze jednak taki projekt zrealizować możemy za darmo – sami. Wystarczy do tego trochę samozaparcia i chęci do nauki. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, skorzystaj z oferty specjalistów, na przykład Agencji interaktywnej Mits, która z pewnością pomoże Ci stworzyć wizerunek Twojej firmy w Internecie.

Materiał partnera