Strzelali na zlocie orlików

Bardzo dobry występ zanotowali młodzi strzelcy Dragona w X Ogólnopolskim Zlocie Orlików, który odbył się w Siedlcach. Chełmianie trzykrotnie uczestniczyli w ścisłym finale. Biorąc pod uwagę rangę zawodów i liczbę biorących w nich udział strzelców, należy uznać za sukces. Warte odnotowania jest, że zarówno dla Dawida Siwaka, jak i Miłosza Drozdy były to pierwsze strzelania finałowe w ich strzeleckiej karierze. Dawid Siwak wystąpił w finale pistoletu pneumatycznego, gdzie zajął po dogrywce szóste miejsce. Najbardziej pechowe okazały się być dwa pierwsze strzały – odpowiednio były to 7,6 i 7,2. Zaraz po tym Dawid zmobilizował się i pozostałe strzały oddał już bardzo dobre, jednak strata zaliczona na początku finału szybko dała się we znaki. Konieczna była dogrywka o szóste miejsce, podczas gdy różnica między szóstym a trzecim miejscem wynosiła zaledwie 2,1 pkt.
Miłosz Drozda uczestniczył w dwóch finałach. Do pierwszego zakwalifikował się uzyskując ogólnie piąty wynik w podsumowaniu całego turnieju. Do drugiego finału zaś dostał się dzięki wzięciu udziału w ogólnopolskich zawodach „Strzelanie w Sieci”. Miłosz w obu finałach spisał się dobrze. I choć do podium brakowało dosłownie ułamków punktu, to należy zaznaczyć, że z uwagi na wyrównany poziom, decydujące były dopiero ostatnie strzały. Dwoje zawodników Dragona strzelających karabin w kategorii juniorów młodszych, Julia Łoś i Miłosz Worobij, mimo dobrej postawy, nie było w stanie dostać się do finału. Klub Dragon Chełm, za naszym pośrednictwem, chciałby gorąco podziękować rodzicom zawodników za umożliwienie im startu w tych zawodach. Szczególne słowa podziękowania należą się Katarzynie Łoś za zorganizowanie transportu na zawody oraz sprawowaną nad młodymi strzelcami opiekę w czasie trwania imprezy.
Miłosz Droza zajął piąte miejsce w konkurencji karabin młodzików w finale zlotu orlików – 97,1 pkt. i szóste miejsce w strzelaniach w sieci – 58,1 pkt., Dawid Siwak był szósty w finale zlotu orlików w konkurencji pistolet juniorów młodszych. W punktacji łącznej Miłosz Drozda zajął piątą pozycję – 575,9 pkt. (karabin pneumatyczny, młodzicy), Dawid Siwak był ósmy – 700 pkt. (pistolet pneumatyczny, juniorzy młodsi), Julia Łoś uplasowała się na jedenastym miejscu – 788,4 pkt. (karabin pneumatyczny, juniorki młodsze), Miłosz Worobij był również jedenasty – 776,1 pkt. (karabin pneumatyczny, juniorzy młodsi). (s)