Strzeleckie fajerwerki Erwina Sobiecha

Po trzech z rzędu porażkach z zespołami ze ścisłej czołówki IV ligi piłkarze Lublinianki wreszcie wygrali. W sobotę w meczu 14. kolejki pokonali na wyjeździe 4:1 Victorię Żmudź. Bohaterem spotkania był Erwin Sobiech, strzelec wszystkich goli dla zespołu z Wieniawy!
29-latek na ustrzelenie czterech bramek potrzebował niewiele ponad 40 minut. Sobiech rozpoczął strzelecki festiwal w 10. minucie, a zakończył sześć minut po rozpoczęciu drugiej części meczu. Szczególnej urody było ostatnie trafienie pomocnika Lublinianki. W 51. minucie, po dośrodkowaniu Piotra Stefańskiego huknął ile sił w nogach z woleja prosto w samo okienko bramki gospodarzy.
Dzięki wygranej zespół z Lublina wyprzedził w tabeli sobotnich rywali i z dorobkiem 18 punktów zajmuje w tabeli IV ligi dziewiąte miejsce.
W rundzie jesiennej podopiecznym trenera Grzegorza Białka do rozegranie pozostały jeszcze trzy mecze. W najbliższy weekend Lublinianka podejmować będzie Unię Hrubieszów, tydzień później wybierze się do Tomaszowa Lubelskiego. 12 listopada na zakończenie rundy zespół z Lublina zagra u siebie ze Stalą Kraśnik.
MAG

Victoria Żmudź – Lublinianka
1:4 (1:2)
Lublinianka: Żuber – Jezior, Paździor, Kosiarczyk, Ptaszyński, Stępień (52 Kamola), Stefański (65 Ręba), Gutek, Sobiech (75 Prus), Skoczylas, Rovbel (52 Okoń).
Bramki: 0:1 Sobiech 10, 1:1 Paskiw 27, 1:2 Sobiech 30,1:3 Sobiech 47, 1:4 Sobiech 51. Żółte kartki: Tywoniuk, Paskiw, Rzążewski – Sobiech, Kosiarczyk, Rovbel, Paździor, Stefański, Stępień.