Studenci-kickbokserzy będę walczyć w Lublinie o medale mistrzostw Polski

Reprezentanci WSSP solidnie trenują przed Akademickimi Mistrzostwami Polski AZS w Kickboxingu.

Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w Kickboxingu. Zawody odbędą się się w najbliższy czwartek i piątek, a areną zmagań studentów-kickbokserów będzie Centrum Sportu Akademos przy ul. Symfonicznej 1 A.
Organizatorem mistrzostw będzie Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola i Klub Uczelniany AZS WSSP, którym Zarząd Polskiego Związku Kickboxingu oraz Zarząd Główny AZS w uznaniu za dotychczasowych osiągnięć i pracy na rzecz promocji tej dyscypliny powierzył przeprowadzenie tegorocznych mistrzostw.

Część techniczna, w tym m.in: odprawa zawodników i ustalenie harmonogramu walk odbędzie się w pierwszym dniu zawodów w czwartek w gmachu WSSP przy ul. Choiny 2. Walki zaś toczyć się będą drugiego dnia, w piątek, w sąsiadującym z siedzibą uczelni budynku Centrum Sportu Akademos przy ul. Symfonicznej 1 A.

Do Lublina zjedzie czołówka zawodników kickboxingu z całego niemal kraju. Wśród walczących o mistrzowskie tytuły nie zabraknie także reprezentantów lubelskich uczelni, w tym równie reprezentantów KU AZS WSSP.

– Reprezentanci WSSP uczestniczą w Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w Kickboxingu od 2013 roku, za każdym razem zdobywając medale, w tym także mistrzowskie tytuły. Poziom przygotowania technicznego zawodników zawsze był mocną stroną sekcji kickboxingu KU AZS WSSP. Jest to zasługa naszych znakomitych trenerów– Roberta Bryla oraz Aleksandra Wiśniewskiego, a także zaangażowanych w treningach naszych studentów. Chcąc zaprezentować mieszkańcom Lublina i miłośnikom tej dyscypliny naszych zawodników w akcji i wykazać się umiejętnościami organizacyjnymi, od kilku lat rozważaliśmy podjęcie zabiegów, by zostać gospodarzem mistrzostw, które przez wielu lat odbywały się w Warszawie. Cieszymy się, że Zarząd Główny Polskiego Związku Kickboxingu zaakceptował naszą kandydaturę, dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć w Lublinie na żywo rywalizacje reprezentantów kickboxingu z akademickich klubów z całego kraju. Oprócz studentów naszej uczelni Lublin będzie reprezentowany przez zawodników z Politechniki Lubelskiej, trenujących pod okiem trenera Kazimierza Piwowarczyka. Jeśli chodzi o start zawodników KU AZS WSSP, to nie chcę do końca zdradzać szczegółów, ale będzie ich kilku, w różnych kategoriach wagowych. Powiem jedynie, że wśród kobiet wystąpi zeszłoroczna srebrna medalistka mistrzostw Olena Shydlovska. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na te zawody – mówi Mateusz Stefanek, zastępca prezydenta Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. W. Pola, wielki miłośnik kickboxingu, który również zna tajniki tej sztuki walki, uczestniczy w zajęciach treningowych i przyczynił się do popularyzacji tego sportu na uczelni i Lublinie.

Prezydent WSSP im. W. Pola, doc. Henryk Stefanek, twierdzi, że nieprzypadkowo uczelnia, którą założył i kieruje podjęła się starań o organizację mistrzostw. Od ośmiu lat bowiem WSSP jako pierwsza wyższa uczelnia utworzyła i prowadzi w Lublinie kierunek studiów wychowanie fizyczne, przygotowując kadry z zakresu kultury fizycznej i sportu, a ponadto wspierała sportowców, którzy chcieli godzić sport i z uzyskaniem wyższego wykształcenia. Uczelnia przyczyniała się także do rozwoju piłki ręcznej, wspierając lubelską drużynę piłkarek ręcznych MKS, grającą w PGNiG Superlidze.

– To pierwsze takie duże wydarzenia sportowe organizowane przez naszą uczelnię. Jestem przekonany, że sprostamy oczekiwaniom zarówno zawodników, jak i sympatykom tej dyscyplina. Jestem też pewien, że to wydarzenie przyczyni się także do promocji tej dyscypliny w naszym regionie, a uczestnikom mistrzostw przybliży walory turystyczny, kulturowe i architektoniczne Lublina i Lubelszczyzny – podkreśla prezydent WSSP doc. Henryk Stefanek .

Organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców kicboxingu. Wstęp na zawody jest wolny. BS