Studenci zawładnęli miastem!

W środę, 8 maja, ulicami Lublina przeszedł głośny i radosny korowód otwierający Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2019. Młodzi rozpoczęli swoje coroczne święto, a później do niedzieli bawili się na wielu koncertach podczas Juwenaliów i Kozienaliów.


W czasie Juwenaliów, organizowanych przez Politechnikę Lubelską, wystąpiły znane i lubiane zespoły i artyści, m.in. Enej, Happysad, Kękę, Ania Dąbrowska, O.S.T.R., Organek i Kult. W ramach wydarzenia odbyły się też imprezy towarzyszące, m.in. Przegląd Kapel Studenckich, Jeden z Polibudy, Wielkie Grillowanie, Cały Dzień Sportu, Igrzyska Piwne oraz kurs samoobrony i zumby dla kobiet.

Zaś na terenie Browaru Perła odbyły się Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP. Wśród gwiazd, bo pojawił się zespół Dżem, który obchodzi w tym roku swoje 40-lecie. W Lublinie wystąpił znany warszawski raper Sokół. W kolejnych dniach na scene pojawili się m.in. Nosowska, Ofenbach, grupa Albo Inaczej, którą tworzyli: Eldo, Tetris, Natalii Nykiel, Ralph Kamiński i Piotr Zioła.

Organizatorzy przygotowali też coś dla fanów stand upu. Gośćmi specjalnymi byli Sebastian Rejent, Michał Kempa, Karol Kopiec i Wojtek Fiedorczuk. W tym roku ciekawostką byli również YouTuberzy: Cyber Marian oraz ekipy Urbex History, Naukowego Bełkotu oraz MaturaToBzdura.

Hip hop i disco na Feliniadzie

W tym tygodniu swoje święto mają studenci UP i WSEI. Koncerty odbędą się w dniach 18-19 maja na terenach zielonych Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Dobrzańskiego 33 na Felinie). Pierwszy dzień ułynie tutaj w rytmie hip hopu, a w kolejny dzień tradycyjnie disco polo. W sobotę wystąpią więc: Sarius, Kali i Łąki Łan, zaś w niedzielę studenci będą bawili się przy utworach: Malibu, Megustar, zespołu Miły Pan, Top Girls i jednego z najbardziej znanych polskich artystów – Zenona Martyniuka i zespołu Akcet.

Oczywiście zaplanowano tutaj szereg imprez towarzyszących, np. XVI Akademickie Mistrzostwa Jeździeckie w ujeżdżeniu i skokach, „LEVEL UP” i Bieg „UP na 5”. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here