Sukces tenisistów

Ogniwo Chełm zajęło drugie miejsce podczas rozegranego w Białymstoku półfinału drużynowego Pucharu Polski w tenisie stołowym.

Chełmski klub jako najlepszy z województwa lubelskiego awansował do półfinału imprezy. W nim tenisiści spotkali się z GKTS Wiązowną – najlepszą drużyną 2 ligi mazowieckiej oraz MOKS Słonecznym Stokiem Białystok – gospodarzem zawodów i najlepszą drużyną 2 ligi podlaskiej w sezonie 2017/2018. Ogniwo reprezentowali Mateusz Jurewicz, Paweł Widyński i Jacek Kozłowski. Jako pierwsi swoje spotkanie rozegrały drużyny Wiązowny i Białegostoku.

Skończyło się na 4:0 dla gości spod stolicy. W drugim meczu Ogniwo ograło 4:3 Białystok. Punkty dla Chełma zdobyli: Mateusz Jurewicz (2), Paweł Widyński (1) i Jacek Kozłowski (1). W drugim ze spotkań Ogniwo uległo Wiązownie 4:2 i ostatecznie zajęło drugie miejsce w zawodach. Dwa punkty dla Chełma wywalczył Paweł Widyński.

W drużynie z Wiązowny występuje dwóch zawodników, którzy mają występy w I lidze: Michał Murawski i Maciej Chojnicki. Warto dodać, iż ten pierwszy ustanowił rekord prędkości w 2015 roku w szybkości uderzonej piłeczki plastikowej. Posłał ją z prędkością 99 km/h. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. (kg)