Sukcesy młodych tenisistek

Bardzo dobrze rozpoczęli swój sezon najmłodsi tenisiści stołowi chełmskiego Ogniwa. W rozegranym w Zamościu wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym złoty medal w kategorii skrzatek zajęła Lena Romanowska. Był to jej pierwszy występ w imprezie rangi wojewódzkiej.

Do Zamościa przyjechali najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategorii skrzatów (rocznik 2010 i młodsi) i żaków (rocznik 2008 i młodsi). W gronie tym znalazło się pięcioro przedstawicieli chełmskiego klubu KS Ogniwo. Trenowani przez Tomasza Czuryłowicza zawodnicy dwukrotnie stawali na podium. Oba medale wywalczyły dziewczęta. Kategorię skrzatek wygrała Lena Romanowska, dla której był to debiut w zawodach organizowanych przez Lubelski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

Na trzecim miejscu podium uplasowała się kolejna debiutantka, Julia Tatysiak. Obie zawodniczki startowały także w żaczkach. Romanowska uplasowała się na ósmym miejscu, a Tatysiak na 14. W skrzatach rywalizowali także Szymon Mróz i Damian Wituch. Pierwszy był blisko medalu, jednak ostatecznie zajął czwarte miejsce. Wituch sklasyfikowany został na piątym miejscu. W kategorii żaków siódmy był Przemysław Kalinowski.

Sześć dni wcześniej, 7 października, tenisiści Ogniwa rywalizowali w Łucce w mistrzostwach województwa – drużynowym turnieju uczniowskim. Żeńska drużyna w składzie Lena Romanowska, Kinga Piech i Julia Tatysiak zakończyły zawody na wysokim drugim miejscu, a męska drużyna: Przemysław Kalinowski i Szymon Mróz uplasowali się na trzeciej pozycji. Wyjazd drużyny był możliwy dzięki wsparciu finansowemu LW Bogdanka S.A. (k)