Sukcesy włodawskiego Skorpiona

W Dwikozach koło Sandomierza odbyły się zawody Pucharu Polski w kickboxingu seniorów, juniorów i kadetów, w wersjach pointfighting, light-contact oraz kick-light.

Udział w nich wzięli zawodnicy klubu Skorpion MKS Mechanik Włodawa. Wystąpiły trzy zawodniczki i jeden zawodnik. W wadze 60 kg Dominika Jagiełłowicz, która debiutowała w walkach z kopnięciami w uda, wygrała swoją pierwszą walkę. W drugiej uległa kadrowiczce Sylwii Kaliś z Legionowa i w efekcie wróciła do domu z brązowym medalem. Jej klubowa koleżanka Monika Konieczna nie dała żadnych szans rywalkom, pokonując w finale Natalię Piętkę z Otwocka. W wadze do 47 kg plus kadetek młodszych Amelia Olszewska zdobyła dwa medale, srebrny w walkach pointfighting i brązowy w walce ciągłej. Najmłodszy w ekipie Bartosz Linkiewicz w swojej pierwszej walce przegrał na punkty, ale zostawił po sobie dobre wrażenie.
– Niewątpliwie Dominika Jagiełłowicz i Monika Konieczna są to następczynie Beaty Rusieckiej i Małgorzaty „Zadry” Chomy – powiedział po zawodach Sylwester Protas, trener Skorpiona. – Cieszę się, że praca, nie tylko moja, nie idzie na marne. Myślę, że Dominika i Monika mogą zawojować świat. Cieszy fakt, że Urząd Miejski we Włodawie, jak i Starostwo Powiatowe we Włodawie zauważyli sukcesy tych dziewcząt. Mamy też dwóch sponsorów na których zawsze możemy liczyć, Wiesława Blicharskiego właściciela firmy „Handbud” i od niedawna Ryszarda i Marię Drob z Urszulina, właścicieli hotelu „Drob”.(red)