Świdniccy policjanci świętowali

Na co dzień wykonują niełatwą pracę. W miniony wtorek za służbę i poświęcenie świdnickim policjantom dziękowali przedstawiciele władz. Ponad dwudziestu mundurowych odebrało również awanse.
Miniony wtorek w świdnickiej komendzie upłynął pod znakiem Powiatowego Święta Policji. Do jednostki przyjechał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski. Z jego rąk 26 świdnickich mundurowych odebrało akty mianowania na wyższe stopnie.
Swoim podkomendnym za wytrwałość i poświęcenie dziękował szef świdnickiej policji. – Dziękuję wszystkim za wzorowe wykonywanie obowiązków, a byłym komendantom i stróżom prawa za lata służby i za to, że możemy korzystać z ich doświadczeń – mówił insp. Grzegorz Hołub.
Przypominał również policjantom, że ich najważniejszym zadaniem jest ochrona mieszkańców i życzył wszystkim satysfakcji z pracy. Słowa uznania wobec świdnickich policjantów popłynęły również od władz starostwa i gmin powiatu.
Powiatowe święto policji było również okazją do wręczenia nagrody Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Pawła Dobrodzieja, funkcjonariuszowi który w sposób szczególny wyróżnił się w swojej pracy. W tym roku otrzymał ją asp. Łukasz Kasperek. (kal)

Awansowani na wyższe stopnie policyjne:

Na stopień podinspektora policji: nadkom. Tomasz Dejer i nadkom. Dariusz Kułaj
Na stopień aspirant sztabowy policji: st. asp. Ryszard Bundyra, st. asp. Tomasz Bzowski,
st. asp. Stanisław Ciupak, st. asp. Mariusz Czajka
Na stopień starszy aspirant policji: asp. Krzysztof Adamek, asp. Artur Kucharski, asp. Zbigniew Kurzępa, asp. Sławomir Maciąg, asp. Magdalena Szczepanowska, asp. Dariusz Tymicki
Na stopień aspirant policji: mł. asp. Marek Misztal
Na stopień młodszy aspirant policji: sierż. szt. Grzegorz Śliwa
Na stopień starszy sierżant policji: sierż. Anna Bytys, sierż. Grzegorz Dziok, sierż. Maciej Józefacki, sierż. Ilona Kleszczyńska, sierż. Tomasz Madejski, sierż. Rafał Radkowiak, sierż. Łukasz Ruszniak, sierż. Marek Sidoruk
Na stopień sierżant policji: st. post. Małgorzata Koc,
Na stopień starszy posterunkowy policji: post. Anna Pajda, post. Przemysław Rydz,
post. Tomasz Woskowicz.