Świdniczanin wśród czołowych europejskich instruktorów

Piotr Bernat, główny trener LKSW Dan Świdnik znalazł się w grupie czołowych europejskich instruktorów. W czeskiej miejscowości Karlov pod Pradedem przez dwa dni poprowadził zajęcia poświęcone formule pointfighting.

W czeskiej miejscowości Karlov pod Pradedem odbyła się kolejna edycja iędzynarodowego obozu treningowego Backfist Fight Camp, w którym wzięła udział liczna grupa taekwondoków z Czech, Polski, Walii, Bułgarii i Słowenii. Zajęcia prowadziła grupa czołowych europejskich instruktorów. Wśród zaproszonych gości znalazł się także główny szkoleniowiec LKSW Dan Świdnik Piotr Bernat, który przez dwa dni poprowadził zajęcia poświęcone formule pointfighting.


Oprócz Piotra Bernata w gronie trenerów znaleźli się między innymi: Oleg, Katya i Vitaliy Solovey z Ukrainy, Tural Masimov z Rosji, Nikos Leousis z Grecji, Simon Jan ze Słowenii, Artur Osuchowski z Polski oraz przedstawiciele gospodarzy: Karel Telnar, Jan Mraček, Jan Chaloupka i Hana Šiveňová, zaś organizatorem był dobrze znany naszym zawodnikom Kamil Šamal z klubu z Karwiny. Dodatkowo w części obozu uczestniczyła czeska kadra narodowa juniorów w taekwondo ITF, przygotowująca się do mistrzostw świata w Mińsku.
– Po raz kolejny była to dobra okazja do spotkania się z grupą świetnych zawodników z różnych krajów, a oprócz prowadzenia treningów sam mogłem podszkolić się, obserwując warsztat trenerski bardziej zaawansowanych kolegów po fachu z różnych krajów – mówi trener Piotr Bernat.

– Atmosfera zajęć była świetna. Szkoda, że tym razem z przyczyn niezależnych w szkoleniu nie wzięli udziału nasi zawodnicy, ale myślę, że nadrobimy to za rok. Tymczasem już w najbliższą sobotę wyruszamy na międzyklubowy obóz do Zawoi. Oprócz reprezentantów LKSW Dan wezmą w nim udział sportowcy z PKSW Azja Pabianice oraz KS Knock-Out Team Bełchatów, zaś w gronie instruktorów obok mnie będą Grzegorz Sokołowski (4. dan), Krystian Gortat (3. dan), Piotr Kowalski (2. dan) i Łukasz Staiński (1. dan). Będziemy także mieli gości z zagranicy – na trzy dni przyjadą do nas nasi bułgarscy przyjaciele Ivaylo i Borislav Radulov, którzy już kilkakrotnie szkolili danowców na seminariach i obozach – dodaje trener Piotr Bernat.
Ogółem w zgrupowaniu w Zawoi weźmie udział 70 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here