Świdniczanka w finale ogólnopolskiego programu Enea – Akademia Talentów!

Oliwia Frączyk mimo młodego wieku odniosła już wiele sukcesów. W 2018 roku została mistrzynią Polski w taekwondo i kickboxingu, a także zwyciężyła w turnieju South East Opens w angielskim Hatfield

Oliwia Frączyk ze Świdnika zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego programu Enea – Akademia Talentów. Trzynastoletnia zawodniczka LKSW Dan znalazła się wśród 36 utalentowanych młodych osób z całego kraju, które ubiegają się o stypendium w jednej z trzech kategorii: sport, sztuka i nauka.

Oliwia to zawodniczka taekwondo i kickboxingu, która od kilku lat już regularnie staje na podium krajowych i międzynarodowych turniejów. W 2018 roku została mistrzynią Polski w taekwondo i kickboxingu, zwyciężyła w turnieju South East Opens w angielskim Hatfield, a także wywalczyła srebrne medale w Hungarian Kickboxing World Cup w Budapeszcie i otwartych mistrzostwach świata w taekwondo w Birmingham. Na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku. W LKSW Dan ćwiczy i startuje także młodsze rodzeństwo Oliwii – Mikołaj i Maja.

W obecnym etapie uczestnicy konkursu przedstawiają swoje pasje na filmach, a internauci mogą głosować na swojego faworyta. Jurorzy wybiorą także maksymalnie po 6 osób z każdej kategorii, którym zostaną przyznane stypendia. Każdy może oddać codziennie jeden głos na naszą reprezentantkę, wchodząc na stronę www.enea.pl/pl/akademiatalentow, w zakładkę „Głosuj na Ucznia” (kategoria sport). Należy podać adres e-mail, kliknąć „zagłosuj” i potwierdzić link aktywacyjny, który zostanie przesłany na pocztę. Głosowanie internetowe potrwa do 20 stycznia.