Świetny początek Jeleniewskiego

Daniel Jeleniewski na czele stawki! Kapitan Speed Caru Motor Lublin znakomicie rozpoczął sobotni turniej. Wygrał trzeci oraz siódmy bieg i przez chwilę był samodzielnym liderem zawodów!

Krzysztof Kasprzak wygrał finałową rundę z cyklu SEC, która odbyła się w sobotę na torze przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Indywidualnym Mistrzem Europy został natomiast Andzejs Lebdevs. Srebro zdobył Artem Laguta, a brąz Vaclav Milik. W zawodach udanie zaprezentował się Daniel Jeleniewski, kapitan Speed Car Motoru, który startował z „dziką kartą”.

Miny i gesty Daniela Jeleniewskiego (z lewej) i Jakuba Kępy, mówią wszystko. Zakończony w sobotę sezon żużlowy w Lublinie zarówno kapitan Speed Car Motoru, jak i dyrektor lubelskiego klubu mogą zaliczyć do niezwykle udanych.

Pierwsze dwie serie sobotnich zawodów były popisami Artema Laguty oraz Daniela Jeleniewskiego. Reprezentant Rosji wraz z lublinianinem byli jedynymi niepokonanymi zawodnikami po pierwszych dwóch startach. Pierwsze dwie serie sobotnich zawodów były popisami Artema Laguty oraz Daniela Jeleniewskiego. Reprezentant Rosji wraz z lublinianinem byli jedynymi niepokonanymi zawodnikami po pierwszych dwóch startach. Bardzo wolny był z kolei Mateusz Szczepaniak. „Szczepan” „na trasie”, wyraźnie odstawał od swoich rywali, przez co już od samego początku uciekała mu możliwość utrzymania się w cyklu SEC na przyszły sezon.Jeleniewski po raz pierwszy musiał uznać wyższość rywali w dziewiątym biegu. Wychowanek Motoru przegrał z Krzysztofem Kasprzakiem oraz Andreyem Kudryashovem. Z kolei pierwsze zwycięstwo w biegu dziesiątym odniósł Andzejs Lebedevs. Lider cyklu przedarł się z trzeciej pozycji na pierwszą!Do niebezpiecznej sytuacji doszło w biegu trzynastym. Jadący na trzeciej pozycji Kasprzak poszerzył tor jazdy, aby zaatakować drugiego Michaela Jepsena Jensena. Niestety, „Kasper” przy pełnej prędkości uderzył w bandę. Na szczęście ze zdrowiem Polaka okazało się być wszystko w porządku, z kolei wyniki biegu zostały zaliczone.Bieg piętnasty to kolejne zwycięstwo Lebedevsa i kolejny popis odważnej jazdy w wykonaniu Łotysza. Lebedevs ponownie zepsuł start, jednak na wyjściu z pierwszego łuku pewnie minął pod bandą swoich rywali, dzięki czemu, jego przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej Vaclavem Milikiem wciąż wynosiła cztery punkty.Lebedevs tytuł mistrzowski zapewnił sobie w ostatniej serii. Milik popełnił duży błąd w biegu osiemnastym, przyjeżdżając na trzeciej pozycji. Takiego „prezentu” nie mógł nie wykorzystać Łotysz, który pewnie zwyciężył w biegu dwudziestym (ostatnie,  czwarte miejsce zajął Jeleniewski), dzięki czemu zapewnił sobie tytuł Indywidualnego Mistrza Europy.Zawody w Lublinie wygrał Krzysztof Kasprzak, drugi był Lebdevs, trzeci Łaguta. Tuż za podium znalazł się Przemysław Pawlicki.Na siódmym miejscu uplasował sie Niemiec Martin Smolinski (8 punktów), który w zakończonym przed tygodniem ligowym sezonem reprezentował barwy Speed Car Motoru. Jeleniewski zgromadził punkt mniej i został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Rezerwowymi podczas ostatnich zawodow z cyklu SEC byli dwaj inni zawodnicy lubelskich „koziołków”, Oskar Bober i Paweł Miesiąc. Obaj nie mieli jednak okazji w sobotni wieczór do zaprezentowania się lubelskiej publiczności.  MAG

Bieg po biegu

1. Bjerre, Kasprzak, Szczepaniak, Smolinski (d)
2. Łaguta, Milik, Lebdevs, Kudriaszow
3. Jeleniewski, Pawlicki, Jepsen Jensen, Pavlic
4. Madsen, Jonsson, Bech, Gomólski
5. Kasprzak, Lebdevs, Pawlicki, Madsen
6. Jonsson, Kudriaszow, Pavlic, Szczepaniak
7. Jeleniewski, Milik, Smolinski, Bech
8. Łaguta, Jepsen Jensen, Bjerre, Gomólski (d)
9. Kasprzak, Kudriaszow, Jeleniewski, Gomólski (d)
10. Lebdevs, Bech, Jepsen Jensen, Szczepaniak (u)
11. Pawlicki, Smolinski, Łaguta, Jonsson
12. Bjerre, Milik, Madsen, Pavlic
13. Milik, Jepsen Jensen, Jonsson, Kasprzak (w)
14. Madsen, Łaguta, Szczepaniak, Jeleniewski
15. Lebdevs, Smolinski, Gomólski, Pavlic
16. Pawlicki, Bjerre, Kudriaszow, Bech
17. Łaguta, Kasprzak, Bech, Pavlic
18. Szczepaniak, Pawlicki, Milik, Gomólski (d)
19. Smolinski, Kudriaszow, Jepsen Jensen, Madsen
20. Lebdevs, Bjerre, Jonsson, Jeleniewski

Baraż. Pawlicki, Kasprzak, Bjerre, Milik (w)
Finał. Kasprzak, Lebdevs, Łaguta, Pawlicki

Daniel Jeleniewski o lubelskim finale SEC

To był bardzo fajny sprawdzian dla mnie, móc zmierzyć się z tak mocnymi zawodnikami. Bardzo cieszę się z tych dwóch wygranych na początku. Później jednak przyszły pola zewnętrzne i nie do końca sobie na nich radziłem, zresztą tak jak większość zawodników. To dla mnie sygnał, że trzeba jeszcze więcej pracować.