SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE – UNIA REJOWIEC 1:2 (0:0)
0:1 – Gomułka (83), 1:1 – Stefańczuk (88 wolny), 1:2 – Czerwiński (90+1).

SPÓŁDZIELCA: Pawlak – Stefańczuk, Braniewski, D. Osoba, Iwaniuk, A. Osoba, Grzesiuk, Roczon (89 Orłowski), Mroczek, Lechowski, P. Pasternak (75 Antonowicz). Trener – Damian Osoba.

UNIA: Pastuszak – Kloc, Pawlicha, Karauda (65 Górny), Brzezicki, Rossa, Szczepanik, Kozaczuk (46 Czajka), Czerwiński, Biniuk, Gomułka (84 Kowalczyk). Trener – Tomasz Sąsiadek.

W Siedliszczu spotkały się dwie drużyny o podobnym potencjale piłkarskim i choć oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji na strzelenie gola długo na tablicy wyników widniały dwa zera. – Wiedzieliśmy jak gra Spółdzielca, że większość akcji przechodzi przez Damiana Osobę i że grają głównie długimi podaniami. Byliśmy na to przygotowani – mówi Tomasz Sąsiadek, trener Unii.

To zespół z Rejowca sprawiał lepsze wrażenie w I połowie meczu. Bramki mogli zdobyć najpierw Gomułka z Brzezickim, którzy nie zdążyli jednak wykorzystać niepewnej interwencji Pawlaka, a potem Biniuk, który uderzał groźnie z 8 metrów, ale tym razem golkiper Spółdzielcy pewnie interweniował. W II połowie do głosu doszli gospodarze. – Mogliśmy strzelić wówczas przynajmniej dwie bramki – mówi Zbigniew Droń, prezes zespołu z Siedliszcza.

Dwóch dobrych okazji nie wykorzystał jednak Stefańczuk, a jednej D. Osoba. – dodaje. Świetnie bronił młody bramkarz Unii Rafał Pastuszak Końcówka była szalona. W 83 min. nieporozumienie bramkarza i obrońcy gospodarzy wykorzystał Gomułka, który trafił do pustej bramki i goście objęli prowadzenie. Cieszyli się z niego jednak tylko 5 minut. Stefańczuk uderzył z rzutu wolnego, a Pastuszak popełnił jeden jedyny błąd w meczu. – Miał już piłkę na rękach, ale jakimś cudem ją wypuścił i zrobiło się 1:1 – opowiada Sąsiadek.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów bombę z ok. 30 metrów na bramkę Spółdzielcy posłał Kloc. – Ta odbiła się od poprzeczki, dopadł do niej Czerwiński i wbił ją do bramki. Cieszymy się z udanego zakończenia tej rundy – podsumowuje trener Unii Rejowiec. (kg)