Szampony przeciwłupieżowe – czy to skuteczna pomoc?

Szampony przeciwłupieżowe to jedne z częściej reklamowanych produktów mających pomóc w walce z tą uciążliwą przypadłością skóry głowy jaką jest łupież. Szampon do włosów o takich właściwościach ma to zrobić w sposób szybki, wygodny i, co ważne, skuteczny.

Łupież suchy – najczęstsza postać tej przypadłości – charakteryzuje się tym, że z głowy sypią się drobne płatki skóry. Zdecydowanie bardziej uciążliwą postacią łupieżu, pod względem pozbycia się jej, jest łupież tłusty. Ten z kolei występuje przy nadmiernym łojotoku skóry głowy. Nie ma on drobnej postaci. Płatki skóry są większe, „mokre” i mają żółty kolor. Te dwie przypadłości nie dość, że bardzo negatywnie wpływają na skórę głowy, powodując na przykład jej swędzenie, gdyż są spowodowane łuszczeniem zrogowaciałej warstwy naskórka, to jeszcze stanowią niemały problem estetyczny.

Szampon przeciwłupieżowy – jak działa

Szampony dostępne w szerokiej ofercie rynkowej to takie, które pomogą się pozbyć zarówno łupieżu tłustego, jak i suchego. Skuteczny szampon charakteryzuje się tym, że zapobiega nawrotom łupieżu. Dlatego też warto wybierać taki specyfik, którego skład opiera się na sprawdzonych od dawna recepturach. Szampon przeciwłupieżowy, po którym możemy się spodziewać efektywnego działania, najczęściej zawiera w swoim składzie jeden w wymienionych poniżej składników:

  • kwas salicylowy – może wysuszać skórę, ale jest bezpieczny dla większości użytkowników,
  • smoła pochodzenia roślinnego i mineralnego – szampony dla osób o ciemnych włosach,
  • pirytionian cynku – również bezpieczny składnik, niewywołujący niepożądanych reakcji skóry głowy,
  • siarczek selenu – przynosi bardzo szybkie efekty,
  • ketokonazol – działa silnie i przynosi efekty, gdy inne szampony nie dają sobie z łupieżem rady.

Warto zwrócić uwagę także na to, by skład był jak najkrótszy, naturalny i nie zawierał szkodliwych substancji, takich jak parabeny. Szampon przeciwłupieżowy, aby skutecznie zadziałał, czyli zwalczył przyczynę łupieżu, a nie tylko zamaskował problem, należy po wmasowaniu w skórę głowy potrzymać 5 minut i dopiero potem spłukać.

Szampony przeciwłupieżowe – skuteczne w pielęgnacji skóry i pielęgnacji włosów

Dobry leczniczy szampon przeciwłupieżowy pomaga nie tylko skórze głowy, ale i naszym włosom. Dlatego też wybierając szampon, dostosujmy go również do rodzaju włosów. Wśród takich szamponów dostępne są takie do włosów przetłuszczających się, normalnych i suchych. Niektóre z nich poza działaniem przeciwłupieżowym również niwelują wypadanie włosów, czy też przyspieszają porost włosów.

Szampony przeciwłupieżowe https://hairpro.pl/szampony-przeciwlupiezowe to na tyle szeroka oferta, że bez problemu znajdziemy taki, który nam pomoże. Najważniejsze, by wybrać taki, który będzie w najwyższym stopniu dostosowany do naszych potrzeb: rodzaju łupieżu, typu włosów i skóry głowy.

Materiał partnera