Szczotka prostująca do włosów – jakie daje efekty?

Jeszcze do niedawna, jedynym sposobem na uzyskanie idealnie prostych włosów była konieczność użycia prostownicy. Obecnie, coraz częściej wybieranym produktem jest jednak szczotka prostująca. Dowiedz się, czym są szczotki prostujące do włosów oraz jakich efektów możesz spodziewać się po jej użyciu!

Czym jest szczotka do prostowania włosów i jakie daje efekty?

Urządzenie to stanowi połączenie szczotki z prostownicą, które również układa włosy przy użyciu ciepła. Jego podstawową zaletą jest jednak fakt, że prostowanie włosów przy użyciu takiej szczotki jest dużo delikatniejsze dla struktury kosmyków, ze względu na fakt, że ingeruje w nią w znacznie mniejszym stopniu, niż klasyczna prostownica. Konstrukcja szczotki prostującej przypomina wyglądem płaską szczotkę do czesania włosów, jednak tuż za ząbkami mieści się specjalna płytka, która po podłączeniu sprzętu nagrzewa się, umożliwiając stylizację fryzury.

Jak działa szczotka prostująca? Dzięki wytwarzaniu ciepła, przeczesywane nią kosmyki zostaną wygładzone i zdyscyplinowane, a także pięknie lśniące. Warto jednak podkreślić, że szczotkę prostującą charakteryzuje słabszy efekt prostowania, dlatego też posiadaczki kręconych włosów nie uzyskają dzięki niej gładkiej tafli. Szczotki prostujące do włosów zdecydowanie natomiast sprawdzą się w przypadku puszących się i niesfornych kosmyków, zapewniając im gładkość i zdrowy wygląd.

Użycie tego sprzętu jest również wygodniejsze, niż prostowanie włosów przy pomocy prostownicy. Wystarczy jedynie podłączyć szczotkę prostującą do źródła prądu, ustawić pożądaną temperaturę, a następnie pasmo po paśmie przeczesywać włosy od nasady po same końce, podobnie jak przy użyciu klasycznej szczotki. Należy jednak pamiętać, aby zabieg wykonywać na suchych włosach i przy użyciu preparatu termoochronnego, który zabezpieczy włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Układanie fryzury przy pomocy szczotki prostującej jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w przypadku osób ceniących sobie szybką stylizację fryzury.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szczotkę prostującą do włosów?

Na rynku można znaleźć wiele urządzeń tego rodzaju – co zatem szczególnie warto mieć na uwadze przed jego zakupem? Przede wszystkim, dobra szczotka prostująca powinna mieć regulację temperatury, dzięki czemu łatwo dostosujesz ją do rodzaju swoich kosmyków, zapobiegając ich nadmiernemu zniszczeniu. Regulacja temperatury umożliwi ci bezpieczne prostowanie włosów, zaś obrotowy przewód zasilający sprawi, że cały proces przebiegnie dużo wygodniej. Zwróć również uwagę na rozmieszczenie ząbków szczotki: gęsto rozstawione włosie sprawi, że temperatura równomiernie dotrze do każdego z kosmyków, skracając całkowity czas stylizacji. Szukając idealnego urządzenia, sprawdź ranking szczotek prostujących na stronie zestawienie.pl – w ten sposób porównasz szczególnie polecane modele, dzięki czemu wybierzesz najlepszą opcję dla siebie i swoich włosów.

Materiał partnera