Szermierka na pięści na Moście Kultury

Drużyna Lublina złożona z zawodników Paco i Berej Boxing wygrała 10:8 towarzyski mecz pięściarski z ekipą Chełma, rozegrany na Moście Lutosławskiego na Bystrzycy (popularny Most Kultury) w ramach 15. Memoriału Stanisława Zalewskiego.


W najciekawszym pojedynku sobotniej imprezy Hubert Rachańczyk z Paco pokonał Dawida Włoszka, zawodnika na co dzień reprezentującego świdnicką Avię, a w meczu zespół z Chełma (w tej drużynie oprócz pięściarzy MKS II LO trenowanych przez Józefa Radziewicza gościnie wystąpili również bokserzy Broni Radom i Orląt Łuków).

Oprócz sześciu walk meczowych licznie zgromadzeni na Moście Kultury kibice mogli obejrzeć trzy pojedynki, w których rękawice skrzyżowali rozpoczynający przygodę z boksem zawodnicy, niezwykle ciekawe towarzyskie starcie doświadczonego Damiana Tymosza z Berej Boxing z Patrykiem Gajdą z Radomia oraz pokaz treningu bokserskiego w wykonaniu zawodniczek Żeńskiej Akademii Boksu z MKS Kalina, prowadzony przez trenera Zbigniewa Ciorgonia.

W 15. Memoriale Stanisława Zalewskiego licznie zgromadzeni na Moście Kultury kibice mogli obejrzeć 10 walk, a także pokazy treningu bokserskiego w wykonaniu zawodniczek MKS Kalina

– Po raz drugi Memoriał Stanisława Zalewskiego odbył się na Moście Kultury i po raz kolejny ta formuła się sprawdziła. Cieszę się, że aż tak wielu lublinian przyglądało się szermierce na pięści prezentowanej przez naszych zawodników oraz gości z Radomia i Łukowa – mówi Krzysztof Sugier, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Honorowy patronat nad 15. Memoriałem Stanisława Zalewskiego, legendy lubelskiego boksu sprawował Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

– Serdecznie dziękuję Urzędowi Miasta, Samorządowi Województwa Lubelskiego, w szczególności panom marszałkom Sławomirowi Sosnowskiemu i Krzysztofowi Grabczukowi, a także LOTTO i dyrektorowi lubelskiego oddziału Totalizatora Sportowego Edwardowi Sidorukowi za wsparcie naszej imprezy – dodaje Sugier. Partnerem 15. Memoriału Stanisława Zalewskiego było Lubelskie Smakuj życie!

LUBLIN – CHEŁM 10:8

48 kg: Julia Olszowa – Julia Szeremeta wygrana Szeremety przez RSC 3 (1:2)
60 kg: Przemysław Adamski – Damian Strzelec 2:1 (3:3)
69 kg: Hubert Rachańczyk – Dawid Włoszek 3:0 (5:4)
69 kg: Bartłomiej Flak – Kamil Szczygielski 3:0 (7:5)
60 kg: Ewa Tarnowska – Iwona Korzeniowska RSC 1 (9:6)
69 kg: Dominik Podlodowski – Jakub Strzyżewski 1:2 (10:8)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here