Szkolił ich mistrz Don Dalton

Danowcy najpierw szkolili się po okiem mistrza Dona Daltona (VIII dan), a następnie stanęli z gościem z Irlandii do pamiątkowego zdjęcia

Instruktorzy LKSW Dan Świdnik: Piotr Bernat, Łukasz Staiński, Piotr Żołędź i Adrianna Skowrytko uczestniczyli w Pabianicach w kolejnej edycji międzynarodowego kursu instruktorskiego (IIC) ITF Union, organizowanego przez klub Azja Pabianice przy współpracy Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do.


Szkolenie poprowadził prezydent organizacji, mistrz Don Dalton (VIII dan) z Irlandii.

Ponad 70 uczestników w ciągu prawie 12 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych poznawało różne aspekty TKD: walkę sportową, układy, walki krokowe, samoobronę. – Szczególne wrażenie zrobił na wszystkich najstarszy uczestnik kursu, 58-letni mistrz Chris Beanland VII dan z Anglii, trenujący z grupą bez najmniejszej taryfy ulgowej – mówi trener I prezes Dana Piotr Bernat.

Po pierwszym dniu szkolenia odbył się także egzamin na stopnie.

Wśród zdających znalazł się świdniczanin – Piotr Żołędź, prowadzący zajęcia w Piaskach oraz w sekcji dla dorosłych w Świdniku, który uzyskał stopień mistrzowski II dan.

Miłym akcentem była wizyta na seminarium Haliny Wilińskiej z Łodzi, pierwszej polskiej medalistki mistrzostw Europy w taekwondo z 1980 roku. Kolejny kurs z irlandzkim mistrzem odbędzie się za rok.