Szlagier dla mistrzyń

W hicie 13. kolejki Superligi PGNiG Kobiet MKS Selgros pokonał w sobotę w hali na Globusie Vistal Gdynia 26:21. Dzięki wygranej mistrzynie Polski zostały ponownie liderem. Lublinianki prowadzą w klasyfikacji z 22 punktami. Tyle samo w dorobku mają także: druga Pogoń Baltica Szczecin oraz Vistal, który spadł z pierwszego na trzecie miejsce.

Mistrzynie chciały wygrać z Vistalem różnicą co najmniej trzech bramek, by odrobić straty z pierwszego spotkania z Gdyni i przy równej liczbie punktów wyprzedzić rywalki w tabeli. Ta sztuka lubliniankom się powiodła, choć nie bez trudu.
MKS rozpoczął mecz znakomicie. Prowadził 4:0, a chwilę później 7:3. Vistal nie poddawał się i w 20. minucie zniwelował straty do dwóch trafień (7:9).
Po przerwie przewaga zmalała nawet do bramki (15:14). Od tego momentu znakomicie zaczęła jednak bronić między słupkami Weronika Gawlik, a jej koleżanki w ataku zagrały o niebo skuteczniej niż wcześniej. W 50. minucie MKS wygrywał już 20:16. – Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, jak ten mecz jest ważny. Dlatego od początku grałyśmy mocno skoncentrowane, narzuciłyśmy swoje warunki. Potem zaczęły się dziać dziwne rzeczy, Vistal doszedł do głosu, ale na szczęście opanowałyśmy sytuację – mówiła po meczu Weronika Gawlik, wybrana MVP sobotniego spotkania. Oprócz Gawlik na największe pochwały zasłużyły Iwona Niedźwiedź i Małgorzata Rola. Pierwsza pokazała, że bardzo szybko po dłuższej przerwie powróciła do znakomitej formy, druga z kolei była najskuteczniejszą zawodniczką meczu, rozgrywając najlepsze spotkanie w obecnym sezonie.MAG