Szukasz alternatywy dla drogiego ubezpieczenia? Sprawdź, jak obniżyć cenę

Zaproponowana przez ubezpieczyciela kwota jest dla Ciebie zbyt wysoka? Zastanawiasz się, z czego ona wynika oraz czy można ją obniżyć? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Ubezpieczenie – jaki rodzaj i dla kogo?

Życie każdego z nas jest pełne nieprzewidzianych wydarzeń, których konsekwencje nie zawsze są przyjemne. Nie mamy na nie wpływu, możemy jednak zabezpieczyć się finansowo na wypadek ich wystąpienia. Temu właśnie służą różnorodne polisy. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Ubezpieczenia majątkowe – mieszkań, domów, całych posiadłości oraz AC;
  • Ubezpieczenia komunikacyjne – OC (w Polsce obowiązkowe), AC i NNW;
  • Ubezpieczenia na życie – których przedmiotem jest życie ubezpieczonego –  ubezpieczalnia jest zobligowana do wypłaty odszkodowania na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu, pobytu w szpitalu, wypadku czy śmierci;
  • Ubezpieczenia zdrowotne – pokrywające koszty  opieki medycznej poza NFZ-em;
  • Ubezpieczenia turystyczne – wykupywane na czas podróży, również do innych krajów.

Koszty poszczególnych polis uzależnione są od wyboru firmy ubezpieczeniowej oraz zakresu ochrony. Im jest ona większa, tym wyższa staje się cena. Nie oznacza to jednak, że na ubezpieczeniu nie można zaoszczędzić.

Jak zapłacić mniej za polisę?

Najważniejsze jest dokonanie świadomego wyboru. Podczas zakupu ubezpieczenia najlepiej porównać ze sobą kilka ofert, by sprawdzić, która z nich jest najkorzystniejsza. Nie można jednak kierować się wyłącznie niską ceną. Powinna iść w parze z odpowiednim zakresem ochrony. W tym celu najlepiej skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Oferuje je np. renomowana, działająca w większości dużych miast w Polsce, również w Lublinie multiagencja Eurofinance: https://eurofinance.info.pl/oddzialy/lublin/ . Współpracuje ona z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu proponuje nie tylko duży wybór polis, ale również atrakcyjne ceny.

Chcąc zapłacić mniej za ubezpieczenie na życie, można skorzystać z tzw. grupówki. Jest to polisa oferowana pracownikom tej samej firmy oraz ich rodzinom. Wyróżnia się konkurencyjną ceną i krótkim okresem karencji, jest więc świetnym wyborem dla osób, które chcą płacić mniej.

Jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne, istnieje kilka sposobów na uzyskanie zniżek. Mogą na nie liczyć kierowcy, którzy jeżdżą bezpiecznie. Warto więc przestrzegać zasad ruchu drogowego i uważać na stłuczki. Bezszkodowa jazda jest punktowana u większości ubezpieczycieli. Ponadto wpływ na cenę polisy ma doświadczenie kierowcy. Młode osoby, które od niedawna są właścicielami pojazdów, mogą natomiast przemyśleć współwłasność z kimś, kto posiada większy staż, a tym samym większe zniżki. Warto również pamiętać, że na koszt ubezpieczenia w dużej mierze wpływają parametry posiadanego samochodu. Ubezpieczyciel ocenia każde auto z perspektywy ryzyka. W myśl tej zasady objęcie ochroną pojazdów wolniejszych i cechujących się mniejszej pojemności silnika jest tańsze.

Dobrym sposobem na oszczędność jest również zakup ubezpieczeń w pakiecie. Jeśli w jednej agencji wykupimy polisę na życie, ubezpieczenie zdrowotne, komunikacyjne oraz mienia, raczej na pewno otrzymamy satysfakcjonującą zniżkę.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here