Szymon i Patrycja w złocie

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Szymon Szymonowicz oraz uczennica ZSE i III LO Patrycja Dudek zdobyli złote medale mistrzostw Polski juniorów młodszych w zapasach (15-17 lat), rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trzeci medal dla Cementu Gryfa Chełm w kolorze srebra wywalczyła podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego, uczennica ZSO nr 1, Wioleta Giers.


Blisko zdobycia kolejnych medali dla Chełma była Aleksandra Łysomirska (ZSE i III LO) oraz Natalia Karbowiak (ZSO nr 1). Obie jednak w decydujących walkach o brązowe medale uległy swoim przeciwniczkom, zajmując wysokie piąte miejsca w kraju. W klasyfikacji drużynowej wśród uczestniczących 52 klubów z terenu całego kraju Cement Gryf Chełm zajął trzecie miejsce.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana w olimpijskich dyscyplinach objęta jest współzawodnictwem młodzieży prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Tegorocznym gospodarzem tej prestiżowej imprezy dla grupy juniorów młodszych jest województwo lubuskie. Najlepsi zapaśnicy i zapaśniczki z terenu całego kraju o medale krajowego czempionatu rywalizowali na matach Drzonkowa koło Zielonej Góry. Złoty medal Szymona Szymonowicza jest już jego czwartym krążkiem z najcenniejszego kruszcu zdobytym w mistrzostwach Polski. Trenerami tego uzdolnionego młodego sportowca w kolejności byli: Artur Wangin, Dariusz Jabłoński i Andrzej Głąb. Z kolei dla wychowanki trenera Andrzeja Gruszkowskiego – Patrycji Dudek jest to pierwszy tytuł mistrzyni Polski. Oboje zdobywając złote medale znaleźli się w ścisłej grupie kadry narodowej uczestniczącej w przygotowaniach do mistrzostw Europy kadetów, które od 24 do 30 lipca zostaną rozegrane w Bośni i Hercegowinie. (s)