Szymonowicz i Troć wicemistrzami Polski!

Z udziałem 116 zawodników z 36 klubów w Raciborzu rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorów (18-20 lat) w zapasach w stylu klasycznym. Po srebrnym medalu przywieźli do Chełma zawodnicy Cementu Gryf Szymon Szymonowicz i Kacper Troć.

Najlepszą formę wśród zapaśników chełmskiej drużyny zaprezentowali: uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Szymon Szymonowicz oraz student UMCS w Lublinie Kacper Troć. Szymonowicz w drodze do finału pokonał kolejno: Piotra Zabłockiego (ZKS Miastko), Macieja Czarneckiego (Olimp Kostrzyń nad Odrą) i Piotra Chudzika (Olimpijczyk Radom). W finale Szymon przegrał na punkty z Piotrem Dukowem z Olimpijczyka Kędzierzyn Koźle. Kacper Troć w drodze do podium w pierwszej walce zwyciężył Adlana Borchashvilego (Sokół Lublin), a w drugim pojedynku pokonał Mateusza Domagałę z PTC Pabianice. W walce o złoty medal okazał się minimalnie gorszy od Karola Koninga z Sorgi Zamość. Blisko zdobycia brązowych medali dla chełmskiej drużyny byli: Michał Biskupski (ZST Chełm), Michał Łysomirski (ZSE i T w Chełmie) oraz Piotr Biela (ZST Chełm). Cała trójka przegrała jednak swoje walki o trzecie miejsce. Cement Gryf Chełm wśród 36 klubów w punktacji drużynowej sklasyfikowany został na szóstym miejscu w kraju. Naszych zapaśników przygotowywał do imprezy Andrzej Głąb. (kg)