Taksówkarze z Superpucharem „Nowego Tygodnia”!

Zespół AleTaxi wywalczył piłkarski Superpuchar „Nowego Tygodnia”. W finale, rozgrywanym w środę na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 52 na Felinie, taksówkarze pokonali 4:3 po zaciętej walce Diagnostykę.


Przed tygodniem drużyna AleTaxi odebrała puchar i medale za zwycięstwo w Wakacyjnej Lidze Orlikowej „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”, organizowanej przez Ognisko TKKF Omega. Teraz okazała się także najlepsza w rozgrywkach pucharowych, które toczyły się o Superpuchar „Nowego Tygodnia”. W drodze po trofeum taksówkarze pokonali kolejno: w ćwierćfinale 6:3 Omegę, w półfinale 3:2 Policz SE Żelbet i w finale 4:3 Diagnostykę.

– Na zakończenie naszych letnich zmagań piłkarze AleTaxi i Diagnostyki uraczyli nas prawdziwą ucztą. To była poezja futbolu. Taki mecz zdarzył mi się pierwszy raz od 35 lat, odkąd organizuję piłkarskie turnieje dla amatorów – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator wakacyjnych rozgrywek. – Po ostatnim gwizdku sędziego Adriana Głowackiego myślałem, że mamy serię rzutów karnych. Pan sędzia szybko przywrócił mnie do porządku – jest 4:3 dla AleTaxi. Tego lata taksówkarze zdobyli wszystko – dodaje Zbigniew Furman.

Mecz o superpuchar „Nowego Tygodnia” był ostatnim meczem zorganizowanym przez Ognisko TKKF Omega w wiosenno-letnim sezonie. Od 1 kwietnia do 4 września prezes Zbigniew Furman zaprosił piłkarzy amatorów – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych – na 33 piłkarskie imprezy.

Przez pięć miesięcy w rozgrywkach Omegi, toczonych pod hasłem „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność” uczestniczyły aż 62 drużyny.

Rozegrano 207 spotkań. Zawodnicy zdobyli 1085 goli.

Grano nie tylko w wiosennej i letniej lidze, ale także odbyły się jednodniowe turnieje między innymi z okazji Dnia Flagi, rocznicy Konstytucji 3 maja, Lubelskiego Lipca 80 i Powstania Warszawskiego, Święta Wojska Polskiego oraz Dnia Wolności i Solidarności.

Omega zorganizowała także konkurs plastyczny „Skok Kamila Stocha do Lublina”, na który wpłynęło blisko 350 prac!

Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, patrona medialnego wiosenno-letnich rozgrywek, Ognisko TKKF Omega serdecznie dziękuje Małgorzacie Stacharskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie, Markowi i Łukaszowi Wójcikom z firmy MW Sport, Piotrowi Sakowi z hurtowni Olimp Trofea Sportowe, Urzędowi Miasta Lublin oraz Wydziałowi Sportu i Turystyki, Oddziałowi IPN Lublin, Zarządowi Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność”, Fundacji „Ruch Solidarności Rodzin” i Markowi Wątorskiemu.

Piłkarski Superpuchar Nowego Tygodnia

Półfinały
Magia – Diagnostyka 1:2
Bramki: Robert Jakóbczak – Rafał Marciniak, Kamil Komarzaniec.
Policz SE Żelbet – AleTaxi 2:3
Bramki: Marcin Chazan, Błażej Płecza – Mateusz Siedlecki, Krzysztof Burdzicki, Remigiusz Bronikowski.
Finał
Diagnostyka – AleTaxi 3:4
Bramki: – Sebastian Król, Kamil Komarzaniec, Kacper Wiśniowski; – Adrian Prażmo 3, Remigiusz Bronikowski

„Lublin 1018-2018

Inspiruje nas wolność”

Najlepsi w wakacje 2018

drużyna
1. Omega Felin Junior 145
2. Tomasz Problem 75
3. FC Felin 65
zawodnik
Szymon Jastrzębski (Tomasz Problem)
strzelec
Patryk Kowalski (Omega Felin Junior)
bramkarz
Mariusz Dudziak (Tomasz Problem)