Tam trzeba być!

Karolina Michalczuk to bezsprzecznie najlepsza pięściarka w historii polskiego boksu. Ma w swoim dorobku cztery medale mistrzostw świata, w tym złoto, a także sześć krążków mistrzostw Europy, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu. Działacze Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego postanowili uroczyście podziękować byłej już zawodniczce Paco Lublin za wspaniałą pięściarską karierę. Z tej okazji zapraszają wszystkich miłośników boksu i fanów Michalczuk za niespełna dwa tygodnie, 2 grudnia, do Piask.


– Wybór miejsca Sportowych Mikołajków z Karoliną Michalczuk, bo tak nazywa się impreza podczas której podziękujemy Jej za wspaniałe występy nie był przypadkowy. Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego od lat jest mieszkanką Piask, tutaj chodziła do szkoły, tutaj każdy ją zna – mówi Krzysztof Sugier, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.
Sternik LOZB podkreśla że nie bez znaczenia był także fakt, że do pomysłu zorganizowania takich zawodów przychylnie podeszli Michał Cholewa burmistrz Piask oraz Waldemar Szałek, dyrektor miejscowego Zespołu Szkół. Dzięki wsparciu Gminy Piaski, lokalnych firm: OSM Piaski, Stryjno-Sad i Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach oraz Powiatu Świdnickiego i Województwa Lubelskiego (Lubelskie Smakuj życie!), a także pozostałych sponsorów wśród których są: Lotto, Zawrat, Grupa Ochrony Biznesu i Hotel Mercure Lublin zawody, które 2 grudnia (początek godz. 18) odbędą się w hali im. Polskich Olimpijczyków zapowiadają się niezwykle ciekawie.
Podczas „Sportowego pożegnania Karolina Michalczuk” uhonorowana zostanie licznymi wyróżnianiami. Później rozegrany zostanie mecz bokserski pomiędzy reprezentacją Województwa Lubelskiego, a reprezentacją Województwa Pomorskiego. W ringu zobaczymy najlepszych zawodników z obu okręgów. Podczas zawodów dla uczestników i kibiców (wstęp wolny) przygotowano wiele atrakcji: występ zespołu muzycznego pozytyvni.pl, loterie, konkursy oraz degustacje produktów firm wspierających imprezę.
Honorowy patronat nad imprezą objęli marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk oraz burmistrz Piask Michał Cholewa. Jednym z patronów medialnych jest „Nowy Tydzień w Lublinie i Świdniku”.BAS