Tania wysyłka za granicę dla mieszkańców województwa lubelskiego

Tania wysyłka za granicę dla mieszkańców województwa lubelskiego

Jeśli ktoś z województwa lubelskiego ma rodzinę w innym kraju, to będzie interesować go wysyłka za granicę. Możliwe jest nadawanie paczek z rozmaitymi przedmiotami, co wspaniale sprawdza się w przypadku chęci zrobienia miłej niespodzianki. Można wysłać prezent z okazji urodzin, świąt bożonarodzeniowych, a także po prostu bez okazji.

Obecnie nie ma problemu z nadawaniem listów, paczek, a nawet palet kurierem. Jest to niezwykle proste i dużo tańsze niż jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Paczka dotrze nawet do odległych miejsc typu Wielka Brytania, Australia, Korea już w kilka dni roboczych. Nie tylko na klientów indywidualnych, bo także biznesowych czekają atrakcyjne cenowo oferty na paczki międzynarodowe.

Tania wysyłka za granicę? To możliwe!

Obecnie jest wiele sposobów na łatwe nadanie przesyłki międzynarodowej. Najwygodniej i najtaniej będzie zrobić to za pośrednictwem strony brokera usług kurierskich, jak https://allekurier.pl/nadajPozwala to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Wysyłka za granicę przez stronę brokera kurierskiego jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż nadanie przesyłki bezpośrednio w firmie przewozowej. Brokerzy mają podpisane umowy z przewoźnikami, przez co otrzymują rabaty na świadczone usługi. Korzystają na tym obie strony, oszczędności są rzędu nawet do 70%.

Nie ma znaczenia, czy ktoś z województwa lubelskiego chce nadać paczkę jednorazowo czy zamierza robić to regularnie, nie będzie to wiązać się dla niego z wysokimi kosztami. Stawki są atrakcyjne dla wszystkich klientów indywidualnych i biznesowych. Wystarczy dokonać szybkiej wyceny na stronie brokera, podać wymiary oraz wagę przesyłki i kraj jej doręczenia. Zostaną wyświetleni wszyscy dostępni przewoźnicy wraz z oferowanymi przez nich cenami. Można wobec tego porównać je ze sobą i wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie formularza zamówienia danymi teleadresowymi nadawcy i adresata. Podaje się też numer telefonu do odbiorcy paczki, co ułatwia skontaktowanie się z nim w przypadku wystąpienia takiej potrzeby. Nie trzeba nawet dostarczać we własnym zakresie przesyłki, może zostać ona odebrana przez kuriera w konkretnym terminie. Wystarczy zaznaczyć to w formularzu, podobnie jak szereg innych usług, które są dostępne przy nadawaniu paczki online. Za zamówienie płaci się szybkim przelewem internetowym, a po uiszczenie płatności zostaną przesłane dokumenty przewozowe.

Pozostaje już tylko je wydrukować i przykleić na paczkę, po którą zjawi się kurier, najczęściej następuje to następnego dnia roboczego. Na dokumentach przewozowych znajduje się numer trackingowy, co umożliwia śledzenie lokalizacji przesyłki międzynarodowej.

O czym pamiętać, aby wysyłka za granicę przebiegła bezproblemowo?

Wysyłka przesyłki za granicę z brokerem to najtańsze rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać o jej właściwym zabezpieczeniu, aby zawartość dotarła do adresata w nienagannym stanie. Przedmioty warto owinąć folią bąbelkową, a następnie umieścić w solidnym kartonie. Najlepiej sprawdzi się opakowanie wykonane ze wzmocnionej tektury wielowarstwowej. Na koniec pozostaje wypełnić wolne przestrzenie w kartonie, aby zawartość nie przemieszczała się samoczynnie, była właściwie zabezpieczona przed wstrząsami. Najtańsza i najłatwiejsza w sortowaniu jest przesyłka standardowa, czyli w kartonie o kształcie prostopadłościanu, bez wystających elementów, zdeformowanych kształtów oraz mieszcząca się w wytycznych wagowych i wielkościowych konkretnej firmy kurierskiej.

W przypadku przesyłek międzynarodowych do pokonania jest wiele kilometrów, dlatego odpowiednie przygotowanie paczki do transportu to podstawa. Karton trzeba oczywiście dobrze okleić taśmą klejącą, aby nie doszło do jego otwarcia w trakcie transportu. Pamiętać należy również o naklejeniu listu przewozowego w widocznym miejscu. Jeśli komuś zależy na jak najszybszej dostawie, to powinna interesować go wysyłka za granicę priorytetem.

Materiał partnera