TBV Start zdeklasował rywali

Kolejny świetny występ w sobotę w barwach TBV Startu zaliczył Joe Thomasson. Amerykanin zdobył 20 punktów, zebrał 7 piłek z tablic i zaliczył 9 asyst

W spotkaniu 26. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze TBV Startu Lublin pokonali przed własną publicznością Trefl Sopot 100:75 i wciąż mogą myśleć o grze w fazie play-off. Tuż po sobotniej wygranej podopieczni trenera Davida Dedka awansowali w tabeli rozgrywek na szóste miejsce!

Od początku mecz z walczącymi o utrzymanie się w lidze rywalami toczył się pod dyktando gospodarzy. Niezwykle skuteczni startowcy szybko odskoczyli zespołowi z Sopotu i po kontrze Marcina Dutkiewicza prowadzili już 8:0. Dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty, po trójce Antona Gaddeforsa i jednym wykorzystanym przez Szweda wolnym, przewaga urosła nawet do 16 punktów (26:9!). Udana końcówka w wykonaniu gości i 9 punktów z rzędu, pozwoliło im znacznie zmniejszyć po 10 minutach straty (26:18).

W drugiej kwarcie dzięki trafieniu za trzy Łukasza Kolendy sopocianie zbliżyli się nawet na pięć punktów (33:28). Akcje zaczął jednak kończyć Joe Thomasson i TBV Start znowu uciekł! Po kolejnych celnych rzutach Amerykanina gospodarze mieli 18 punktów przewagi (49:31). Później startowcy kontrolowali już tylko przebieg wydarzeń na parkiecie.

Najwyższą przewagę, aż 37 punktów (91:54) nasz zespół uzyskał w 33. minucie. Szkoda, że przez kolejne 4 minuty startowcy nie trafili ani razu i dali rzucić rywalom pod rząd aż 14 punktów, bo wygrana byłaby o wiele bardziej efektowna.

Kolejny świetny występ w barwach TBV Startu zaliczył Joe Thomasson. Amerykanin zdobył 20 punktów, zebrał 7 piłek z tablic i zaliczył 9 asyst.

Do zakończenia sezonu zasadniczego koszykarzom TBV Startu pozostały do rozegrania jeszcze trzy mecze, u siebie 14 kwietnia ze Spójnią Stargard i cztery dni później z Anwilem Włocławek oraz 28 kwietnia na wyjeździe z HydroTruck Radom. Awans do fazy play-off wydaje się być już na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. MAG

Liczba dnia

62,2 – taką skuteczność za 2 w sobotnim meczu zanotowali koszykarze TBV Startu. Lubinianie trafili 23 z 37 oddanych rzutów.

TBV Start Lublin – Trefl Sopot

100:75 (26:18, 29:19. 28:15, 17:23)
TBV Start: Thomasson 20 (2×3), Dutkiewicz 11 (3×3), Borowski 9, Washington 9 (2×3), Upson 8 oraz Dziemba 11 (3×3), Szymański 9, Mirković 6, Gospodarek 6, Gaddefors 6 (1×3), Czerlonko 5 (1×3), Pelczar.
Trefl: Leończyk 15, Milovanović 12, Greene 11, Śmigielski 2, Varanauskas oraz Zagorac 15 (3×3), Baker 10 (1×3), Ł. Kolenda 7 (1×3), Jeszke 3 (1×3), Kulka, Flowers

Energa Basket Liga

25. kolejka (2-3.04): GTK Gliwice – Polski Cukier Toruń 70:94 * Stelmet Enea BC Zielona Góra – Spójnia Stargard 104:87.

26. kolejka (6-10.04): TBV Start Lublin – Trefl Sopot 100:75 * Polpharma Starogard Gd. – Polski Cukier Toruń 97:88 * Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 92:70 * niedzielne mecze: Miasto Szkła Krosno – Legia Warszawa, AZS Koszalin – Arka Gdynia i HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicza zakończyły się po zamknięciu tego wydania * GTK Gliwice – Spójnia Stargard odbędzie się 9 kwietnia, a Stelmet Enea BC Zielona Góra – Anwil Włocławek dzień później.