Tędy do „Pogotowia”

Świdnicka poradnia nocnej i świątecznej pomocy medyczną mieści się w przychodni specjalistycznej SP ZOZ przy ul. Leśmiana 4

Rzecz z pozoru drobna, a ważna. Radny Włodzimierz Radek zauważył, że pacjenci w Świdniku mają problem z trafieniem do poradni świadczącej nocną i świąteczną pomoc medyczną. Swoje kroki kierują do szpitala, tymczasem znajduje się ona w przychodni specjalistycznej SP ZOZ przy ul. Leśmiana. – Miasto powinno ustawić jakieś oznakowanie – wnioskuje radny.


Zgodnie z obowiązującą od dwóch lat znowelizowaną ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej nocną i świąteczną opiekę zdrowotną mogą świadczyć wyłącznie szpitale. Pacjenci chcący z niej skorzystać w Świdniku szukają jej więc w gmachu szpitala SP ZOZ przy ul. Niepodległości tymczasem poradnia usytuowana jest w znajdującej się nieco na uboczu przychodni specjalistycznej SP ZOZ przy ul. Leśmiana 4.

– Pacjenci są często zdezorientowani. Proponuję ustawić odpowiednie oznakowanie w okolicy skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Norwida tak, aby wskazywało, że poradnia udzielająca pomocy medycznej w nocy i święta znajduje się przy ul. Leśmiana – napisał na początku listopada przewodniczący Rady Miasta Świdnik, Włodzimierz Radek w interpelacji do burmistrza Waldemara Jaksona.

W ubiegłym tygodniu dostał odpowiedź.

– Uwzględniając powyższe zostanie opracowana zmiana stałej organizacji ruchu dla wnioskowanego przez pana oznakowania i po zatwierdzeniu ww. zmiany przez Starostwo Powiatowe w Świdniku drogowskaz „Pogotowie” zostanie zamontowany – poinformował radnego burmistrz Waldemar Jakson. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here