Teraz czas już na ligę

Spotkaniami z HC Gomel szczypiornistki MKS Perła Lublin zakończyły przygotowania do sezonu 2018/19

Remisem 28:28 oraz wygraną 32:28 w towarzyskich spotkaniach z białoruskim HC Gomel, szczypiornistki MKS Perła zakończyły przygotowania do sezonu 2018/2019.


– Wyniki obu ostatnich sparingów miały znaczenie, bo staramy się wchodzić w taki rytm, w którym trzeba zwyciężać i mieć w głowie to, że jest naprawdę dużo do wygrania, a bez zwycięstw nie pójdziemy dalej do przodu – przyznaje Aneta Łabuda, skrzydłowa MKS Perła. – Na pewno w meczach z HC Gomel można było zrobić więcej. Miałyśmy już bardzo sparingów i cały czas się docieramy.

Jest coraz lepiej, ale to jeszcze nie jest ten poziom, jaki chciałybyśmy prezentować i jakiego oczekuje od nas trener. Mamy jeszcze troszeczkę czasu na poprawę pewnych elementów. Nadal się zgrywamy i poznajemy swoje możliwości. Do startu zmagań ligowych pozostał nam tydzień, a do turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń 15 dni. Mamy nadzieje, że wtedy wszystko będzie funkcjonować oraz że dołączą do nas kontuzjowane obecnie zawodniczki i całym składem będziemy walczyć w pełni sił – dodała po rewanżowym spotkaniu z HC Gomel, Aneta Łabuda.

W ramach przygotowań do nadchodzących rozgrywek, lublinianki rozegrały 10 meczów towarzyskich. Pięć spotkań wygrały, dwa zremisowały, a trzy przegrały.

Dzisiaj (poniedziałek) o godzinie 20 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się prezentacja zespołu.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną także stroje meczowe naszej drużyny, a także kulisy kampanii marketingowej #atomowysezon, w której udział wziął między innymi Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru.

Pierwszy mecz o ligowe punkty lublinianki rozegrają w najbliższą sobotę, 1 września, o godzinie 18. W hali Globus mistrzynie Polski podejmować będą GPTR Gdynia.
BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here