Teraz już tylko liga

NOWI W AVII. W ubiegłą środę kontrakty ze świdnickim klubem podpisało kolejnych pięciu nowych zawodników, dwóch bramkarzy, obrońca i dwóch pomocników. Umowy parafowali: Krzysztof Kołodziej (20 lat, obrońca, poprzedni klub: Stal Stalowa Wola), Łukasz Młynarski (27 lat, pomocnik, Nexo Boldklub), Adam Nowak (23 lata, pomocnik, GKS Bełchatów), Piotr Piotrowski (20 lat, bramkarz, Stal Kraśnik) i Adam Wójcicki (21 lat, bramkarz, Orlęta Radzyń Podlaski). Nowi piłkarze pozują do zdjęcia z Łukaszem Reszką, prezesem świdnickiego klubu.

W ostatniej grze kontrolnej przed rozpoczynającymi się w najbliższy weekend rozgrywkami piłkarskiej III ligi, świdnicka Avia pokonała w Tomaszowie Lubelskim czwartoligową Tomasovię aż 4:1. W sobotnim spotkaniu w barwach „żółto-niebieskich” zagrało aż dziewięciu nowych piłkarzy!

Po fatalnej rundzie wiosennej poprzedniego sezonu (zaledwie dziewięć punktów w 16 spotkaniach) w Świdniku nastąpiło prawdziwe kadrowe trzęsienie ziemi. Wprawdzie swoje stanowisko zachował trener Jacek Ziarkowski (pomagać mu będzie Tomasz Bednaruk), ale w zespole nastąpiło wiele zmian. Avia rozstała się z piłkarzami, którzy nie spełnili pokładanych nadziei i pozyskała aż ośmiu, głównie młodych zawodników (niewykluczone, że do zespołu dojdzie jeszcze jeden napastnik, testowany w sobotę w meczu z Tomasovią).
Jako pierwszy do drużyny dołączył Mateusz Olszak, wychowanek Hetmana Gołąb były piłkarz Lecha Poznań (ME), Wisły Puławy, Puszczy Niepołomice, Chełmianki i Orląt Radzyń Podlaski. 24-letni napastnik w sparingach nie zawodził, zdobyły cztery gole (także w ostatnim spotkaniu z Tomasovią) więc można mieć nadzieję, że podobnie będzie w lidze.
O miejsce w bramce rywalizować będą 20-latek Piotr Piotrowski (ostatnio Stal Kraśnik) i starszy o rok Adam Wójcicki (Orlęta Radzyń Podlaski). W sobotnim meczu obaj zagrali i spisywali się bez zarzutów.
Znacznie przemeblowana została także obrona, w której zabraknie już Iwana Dykija i Michała Maciejewskiego. Ich miejsce zajęli 20-letni Krzysztof Kołodziej (Stal Stalowa Wola) i Jakub Wrzesiński (Wisła Puławy). Wzmocniona została także pomoc m.in. 23-letnim Adamem Nowakiem (GKS Bełchatów).
W sparingach Avii spisywała się zupełnie nieźle. Świdniczanie po porażce 0:3 w pierwszym spotkaniu z Wisłą Puławy, później zanotowali remis 2:2 z Orlętami Radzyń Podlaski i trzy wygrane (oprócz sobotniej z Tomasovią także 7:0 z juniorami starszymi Resovii i 2:0 z Lewartem Lubartów).
Na inaugurację nowego sezonu Avia w sobotę o godzinie 13 podejmować bedzie na stadionie przy ul. Sportowej w Świdniku tarnowską Unię. MAG

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Avia Świdnik

1:4 (0:1)
Avia: Piotrowski – Wrzesiński, Szymala, Kołodziej, Barański, Orzędowski, Piekarski, Nowak, Mroczek, Maluda, Olszak oraz Wójcicki, Wołos, Białek, Czułowski, Młynarski, zawodnik testowany.
Bramki dla Avii: Olszak, Białek, zawodnik testowany i Czułowski.