Teraz już tylko liga

W ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarze Górnika Łęczna zremisowali 1:1 w sobotę na Arenie Lublin z Radomiakiem, wiceliderem II ligi. Bramkę dla podopiecznych trenera Franciszka Smudy zdobył Piotr Grzelczak.

W barwach Górnika w spotkaniu przeciwko Radomiakowi zadebiutował pozyskany w piątek Peruwiańczyk Josimar Atoche. 27-latek pojawił się na boisku w drugiej połowie.
– Josimar jest doświadczonym zawodnikiem. Ma za sobą sporo występów w pierwszej lidze i kilka w reprezentacji. Zawsze miałem szczęście do zawodników z Peru. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem – mówi o nowym piłkarzu trener Franciszek Smuda.
Atoche w lidze peruwiańskiej rozegrał 210 spotkań i strzelił 2 bramki, a w reprezentacji Peru zaliczył 4 występy.

Mecz z Radomiakiem, rozegrany w sobotę na Arenie Lublin, był ostatnim sparingiem dla piłkarzy Górnika. Łęcznianie do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy przygotowywali się podczas 12-dniowego obozu w hiszpańskiej Oropesa del Mar. Wygrali tam trzy gry kontrolne, nie tracąc gola!
Najpierw pokonali Villarreal B 2:0 (Vojo Ubiparip z karnego I Bartosz Śpiączka), a następnie po 3:0 węgierski Diósgőri VTK (Dariusz Jarecki, Przemysław Pitry i Piotr Grzelczaki) oraz Ruch Chorzów (Bartosz Śpiączka dwie I Alek Komor).
MAG

Górnik Łęczna – Radomiak Radom 1:1 (0:1)

Górnik – I połowa: Małecki – Sasin, Komor, Szmatiuk, Leandro, Tymiński, Bonin, Piesio, Hernandez, Dzalamidze, Śpiączka; II połowa: Smug – Matei, Bogusławski, Gerson, Jarecki, Atoche, Danielewicz, Dźwigała, Pitry, Grzelczak, Ubiparip.
Bramki: Grzelczak 66 – Leândro 18 z rzutu karnego. Żółte kartki: Tymiński, Dźwigała.