Test przed Euro 2017

Jutro, we wtorek (6 września), na Arenie Lublin o godz. 17:30 w towarzyskim meczu piłkarskim zmierzą się młodzieżowe reprezentacje Polski i Węgier. Dla podopiecznych trenera Marcina Dorny będzie to kolejny sprawdzian przed przyszłorocznymi finałami Euro, które odbędą się w Polsce, także w Lublinie.
Wtorkowe spotkanie będzie dla Lokalnego Komitetu Organizacyjnego okazją, by przetestować na Arenie Lublin kilka nowych rozwiązań organizacyjnych i logistycznych pod kątem przyszłorocznego turnieju, w tym m.in. nową organizację ruchu w okolicach obiektu przy ul. Stadionowej.
Także jutro w budynku Trybunału Koronnego, odbędzie się spotkanie robocze prezydentów wszystkich sześciu miast gospodarzy. Inicjatywa cyklicznych dyskusji wyszła od samych prezydentów w trakcie spotkania w Krakowie w czerwcu tego roku. Jako pierwszy władze pozostałych miast gospodarzy zaprosił prezydent Żuk. Planowana tematyka to m.in. aktualny status przygotowań, współpraca między miastami, wymiana doświadczeń, dyskusja dotycząca stosowanych rozwiązań dla poszczególnych wyzwań organizacyjnych.
Wszyscy kibice, którzy zakupią bilety na mecz Polska-Węgry dostaną pakiet informacyjny „Asystent Kibica”, gdzie znajdą niezbędne informacje organizacyjne związane z dostaniem się na stadion.