Testowali trasę 1. Półmaratonu Lubelskiego

Uczestnicy biegowych zajęć dla grupy początkującej

W sobotę odbyły się kolejne zajęcia biegowe organizowane przez Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie. Tym razem trener Piotr Kitliński zaprosił miłośników biegania do przetestowania części trasy 1. Półmaratonu Lubelskiego, zaplanowanego w Kozim Grodzie na 22 października.

Biegacze z grupy zaawansowanej w sobotę zmierzyli się z trasą, którą pobiegną już wkrótce uczestnicy 1. Półmaratonu Lubelskiego

– Grupa zaawansowana przebiegła 12,5 km biegnąc ulicami: Lubelski Lipiec ‘80, Krochmalna, Diamentowa, Wrotkowska, Smoluchowskiego, Kruczkowskiego, Młodzieżowa, Zemborzycka, Diamentowa. Następnie do ścieżki rowerowej przy Jana Pawła. Tutaj, chodnikiem przy Nadbystrzyckiej wbiegliśmy na ścieżkę rowerową by wzdłuż Bystrzycy dobiec do Areny Lublin – relacjonuje trener Piotr Kitliński.
Grupa początkująca przebiegła około 7,5 km.
Początkowo trasa biegu przebiegała podobnie jak w grupie zaawansowanej ale tylko do Wrotkowskiej, bo omijając Smoluchowskiego uczestnicy pobiegli na 10 kilometr na Diamentowej, a następnie trasą Półmaratonu na Romera, zbiegając z trasy na ścieżkę rowerową i nią do Areny Lublin.
W najbliższy weekend uczestnicy zajęć pokonają drugą cześć 1. Półmartaonu Lubelskiego.

– Serdecznie zapraszam wszystkich na kolejne otwarte treningi. Przypominam! Grupa zaawansowana spotyka się w każdą sobotę o godzinie 9:30, początkująca o 11:00. Tym razem zbiórka przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego, u zbiegu ulic Romera i Nałkowskich – dodaje trener Kitliński. – Serdecznie zapraszam wszystkich na kolejne otwarte treningi. Przypominam! Grupa zaawansowana spotyka się w każdą sobotę o godzinie 9:30, początkująca o 11:00. Tym razem zbiórka przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego, u zbiegu ulic Romera i Nałkowskich – dodaje trener Kitliński. W październiku zajęcia biegowe odbędą się także w sobotę 21 października (zbiórka na stadionie MOSiR przy al. Piłsudskiego) oraz tydzień później w Starym Gaju (zbiórka przy pętli autobusowej na osiedlu Widok).           MAG