To będzie wielkie święto królowej sportu

W czwartek na nowym stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego odbyło się spotkanie z udziałem (ma zdjęciu od lewej): wiceprezesa PZLA Tomasza Majewskiego, prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, znakomitej zawodniczki AZS UMCS Lublin Malwiny Kopron, prezesa AZS Lublin Zdzisława Targońskiego oraz sekretarza generalnego PZLA Pawła Olszańskiego

94. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce to bez wątpienia największe wydarzenie sportowe, które w 2018 roku odbędzie się w Lublinie. Już za niespełna miesiąc, od 20 do 22 lipca, na nowym stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego będziemy świadkami rywalizacji blisko 600 najlepszych polskich lekkoatletów. Wśród kandydatów do medali i mistrzowskich tytułów nie zabraknie także reprezentantów AZS UMCS Lublin: Malwiny Kopron, Karoliny Kołeczek i Pauliny Guby.


Mistrzostwa, które po 34. latach wracają do Lublina, rozpoczną się 20 lipca. Nasze miasto będzie gospodarzem imprezy trzeci raz w historii. Poprzednio krajowy czempionat odbył się w czerwcu 1984 roku, a uświetnił go między innymi rekord Polski Anny Włodarczyk w skoku w dal (6.96). Podczas nadchodzących mistrzostw również spodziewamy się wielu doskonałych wyników i rekordów.

– 94. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce będą największym sprawdzianem zmodernizowanego stadionu. To wielkie wyzwanie organizacyjne, ale i prestiż. Lepszego wydarzenia inaugurującego nową erę w historii obiektu przy al. Piłsudskiego 22 nie mogliśmy sobie wymarzyć. Lublin został gospodarzem wydarzenia, w którym będą uczestniczyły największe lekkoatletyczne sławy. Jestem przekonany, że zawody te dostarczą miłośnikom tej dyscypliny z całej Polski niezapomnianych sportowych wrażeń – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W Lublinie zobaczymy największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki na czele z mistrzami świata – Anitą Włodarczyk z warszawskiej Skry i Pawłem Fajdkiem z Agrosu Zamość. Tej pierwszej w kole rzutu młotem szyki będzie chciała pokrzyżować Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin, nasza brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Mogę zadeklarować, że moja forma rośnie i będę walczyć o złoty medal na naszej lubelskiej ziemi – deklaruje Malwina Kopron, która uczestniczyła w czwartek w konferencji prasowej, która odbyła się na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Organizacja mistrzostw Polski wymaga zaangażowania i dobrej współpracy wielu podmiotów: władz Miasta Lublin, przedstawicieli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, operatora obiektu – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Klubu AZS Lublin, pełniącego rolę organizatora imprezy.

– AZS w obecnej formie funkcjonuje od dziesięciu lat – mówi prezes Zdzisław Targoński. – Stopniowo budowaliśmy swoją markę i kolejno powierza nam się organizację coraz większych imprez. Niedawno na nowym stadionie lekkoatletycznym organizowaliśmy pierwsze zawody, Akademickie Mistrzostwa Polski. Sprawdzian, po opiniach uczestników, na pewno zdaliśmy, choć na pewno jeszcze można pewne rzeczy poprawić – dodał prezes AZS Lublin.

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 94. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Cena wejściówki normalnej to 10 zł, ulgowej 5 zł (przysługuje uczniom i studentom do 26. roku życia). Wstęp bezpłatny mają dzieci poniżej 6 roku życia.

Wejściówki można nabyć w serwisie eBilet. Sprzedaż stacjonarną prowadzą salony EMPiK. MAG