To był prawdziwy pięściarski maraton

Po zakończeniu zawodów jego uczestnicy zapozowali do pamiątkowej fotki. Na zdjęciu liczna ekipa łódzkiego Widzewa, która występowała w VIII Turnieju Lubelszczyzny, a także przedstawiciele gospodarzy zawodów Berej Boxing Lublin, Gwarka Łęczna i LOZB

Odbywający się w poprzedni weekend w Lublinie VIII Turniej Lubelszczyzny w Boksie przeszedł do historii jako rekordowy! I to nie tylko z racji liczby zgłoszonych do imprezy zawodniczek i zawodników (ponad 120 z klubów z całej Polski!), ale przede wszystkim z ilości stoczonych walk. Tych obejrzeliśmy aż 69! Szczególne powody do radości mieli gospodarze turnieju: Berej Boxing Lublin i Gwarek Łęczna. Lublinianin Alen Hamzić został wybrany najlepszym zawodnikiem, a łęcznianka Emilia Kościelska najlepszą zawodniczką! Za najładniejszą walkę uznano pojedynek w finale kat. 75 kg seniorów, w którym Hubert Kwapisz z Berej Boxing pokonał Mikołaja Dmytruka z Widzewa Łódź.

O pierwszym dniu zawodów, szczególnie udanym dla naszych seniorów – jednogłośnie swoje półfinałowe pojedynki wygrywali zawodnicy Starej Szkoły Boksu Karol Poleszak, Kamil Wieczorek i Damian Cieślik, a także reprezentanci Berej Boxing Alen Hamzić i Hubert Kwapisz pisaliśmy już przed tygodniem.

Drugiego dnia zawodów bokserzy z Lublina także nie zawodzili. W finałach w komplecie odnieśli zwycięstwa! Jednogłośnie wygrywali: K. Poleszak z Danielem Trojakiem z Górala Żywiec (60 kg), K. Wieczorek z Igorem Prygą z Uniq Fight Club Warszawa (63 kg), Igor Szafranek z Paco z Kamilem Majchrzakiem z Shark Łódź (75 kg), A. Hamzić z Afoninem Serhey’em z Grand Boxing Terespol (69 kg) oraz H. Kwapisz z Mikołajem Dmytrukiem z Widzewa Łodź (75 kg). Rafał Rzeźnik z Berej Boxing w finale kat. 91 kg pokonał Konrada Nowaka z Grand Boxing Terespol przez RSC w 2. rundzie.

– Cieszy nie tylko frekwencja, ale i niezwykle wysoki poziom, jaki reprezentowali zawodnicy rywalizujący w turnieju. Dla reprezentantów klubów z naszego województwa był to na pewno dobry sprawdzian przed czekającymi ich już 6 i 7 marca Mistrzostwami Okręgu Lubelskiego – mówi Krzysztof Sugier, prezes LOZB. BAS

Wyróżnieni zawodnicy pozują do pamiątkowego zdjęcia z Krzysztofem Sugierem, prezesem Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Alan Hamzić z Berej Boxing Lublin (pierwszy z lewej). Za najładniejszą walkę uznano pojedynek Huberta Kwapisza (Berej Boxing), który w finale kat. 75 kg seniorów pokonał Mikołaja Dmytruka (Widzew Łódź)