To był świetny rok

W sobotnie przedpołudnie w Chatce Żaka w Lublinie odbyło się podsumowanie sezonu w sekcji lekkoatletycznej AZS UMCS. Lubelscy akademicy mają się z czego cieszyć. Tak udanych startów nie notowali jeszcze w historii!


– Rok 2018 niewątpliwie był czasem wielkich sukcesów. Szczycimy się wynikami naszych seniorów. Tu najlepszy osiągnęła Paulina Guba podczas mistrzostw Europy, zdobywając złoto. Jednak sukcesy odnosili też nasi juniorzy. Choćby Drużynowe Mistrzostwo Polski U-20. To pokazuje, że piramida szkoleniowa jest bardzo szeroka.

Dzięki temu ta sekcja z roku na rok robi kolejny krok do przodu – mówił otwierając spotkanie Dariusz Gaweł, prezes Zarządu AZS UMCS Lublin. Sternik akademickiego klubu serdecznie podziękował władzom UMCS z JM Rektorem prof. Stanisławem Michałowskim na czele, bez których wsparcia sukcesy lubelskich lekkoatletów nie byłyby możliwe, a także władz samorządowych: prezzdentowi Krzysztofowi Żukowi, byłemu wicemarszałkowi województwa lubelskiego Krzysztofowi Grabczukowi oraz nowemu marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu.

– Dziękujemy, bo wsparcie z ich strony czujemy każdego dnia. Nie mówię tylko o wsparciu finansowym, ale też o takim czysto ludzkim. Mamy świadomości, że w każdej chwili możemy chwycić za telefon, zadzwonić, powiedzieć z jakimi problemami się borykamy, poprosić o pomoc i porozmawiać. Dziękuję też pani dyrektor Elżbiecie Hanc za to, że współpracujemy w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego i budujemy wspólnie tę piramidę szkoleniową, o której wcześniej już wspomniałem – dodał prezes Gaweł.

Podczas spotkania uhonorowano najlepsze zawodniczki oraz zawodników. Na scenie pojawiły się m.in. zwycięskie drużyny mistrzów Polski seniorów oraz mistrzów kraju U-20.

Paulina Guba, złota medalistka Mistrzostw Europy seniorek w pchnięciu kula odebrała Złotą Odznakę Akademickiego Związku Sportowego, czyli jedno z najważniejszych odznaczeń w świecie sportu akademickiego.

Przyznano również nagrody dla 25. najlepszych zawodników minionego sezonu sekcji AZS UMCS Lublin. Na trzech czołowych miejscach klubowego rankingu znalazły się uczestniczki mistrzostw Europy: Paulina Guba, Karolina Kołeczek i Malwina Kopron.

Dla niektórych sportowców sekcji lekkoatletycznej AZS UMCS sobotnie podsumowanie było szczególne, bo ostatnie w ich sportowej karierze. Specjalne podziękowania otrzymały zawodniczki, które postanowiły zakończyć sportową karierę: Ewa Jacniak, Aleksandra Romanek i Magdalena Niewiadomska.MAG

Złota dziesiątka rankingu klubowego AZS UMCS za sezon 2018

1. Paulina Guba (pchnięcie kulą)
2. Karolina Kołeczek (100 m ppł)
3. Malwina Kopron (rzut młotem)
4. Joanna Bemowska (chód sportowy)
5. Izabela Trzaskalska (maraton)
6. Mikołaj Kotyra (400 m)
7. Aleksandra Kufel (rzut młotem)
8. Michał Jabrzyński (400 m ppł)
9. Szymon Mazur (pchnięcie kulą)
10. Rafał Fedaczyński (chód sportowy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here