To było wielkie święto szczypiorniaka

Dobra zabawa, dużo aktywności ruchowej i integracja środowiska piłki ręcznej w województwie lubelskim – tak wyglądał Lubelskie Handball Camp&Festival, zorganizowany w Lublinie po raz pierwszy przez Lubelski Związek Piłki Ręcznej.

W poniedziałkowej imprezie w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich udział wzięło ponad 400 uczestników, także z Zamościa, Białej Podlaskiej, Łukowa i Puław.

Na początku podsumowano sezonu 2017/18 w Lidze Wojewódzkiej LZPR. Nagrodzono najlepsze zespoły we wszystkich kategoriach Ligi Wojewódzkiej LZPR. Pamiątkowe statuetki otrzymali również najlepsi strzelcy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród wyróżnionych nie zabrakło zespołów oraz zawodniczek i zawodników klubów z Lublina. Spośród ośmiu kategorii zespoły z Lublina wygrywały w czterech. Najlepsi byli młodzicy AZS UMCS oraz trzykrotnie reprezentantki UKS Roxa w juniorkach, juniorkach młodszych oraz młodziczkach.

Indywidualnie nagrody odebrali: Andrzej Widomski z AZS UMCS, najlepszy strzelec wśród młodzików (rekordowe 196 bramek!) oraz zawodniczki Roxy: juniorka młodsza Klaudia Kuc (77) oraz Amelia Kawka (103).

Podczas Lubelskie Handball Camp&Festival każdy z uczestników mógł potrenować pod okiem m.in. Bartosza Jureckiego i Krzysztofa Łyżwy z zespołu brązowych mistrzów Polski seniorów czy też mistrzyń kraju: Agnieszki Kowalskiej, i Gabrieli Besen z MKS Perła.

Po zakończeniu części treningowej był także czas na konkursy (m.in. „rzut Siódmiaka”, rzutów karnych) jak i gry pokazowe, m.in. pomiędzy MKS Padwa Zamość z KS Azoty-Puławy w kategorii chłopców czy KS Unia Lublin z UKS Olimpia Biała Podlaska, które sędziowane były przez Krzysztofa Łyżwę i Piotra Jarosiewicza z KS Azoty.

Sportowe emocje udzielały się wszystkim uczestnikom, którzy w zamian za aktywny udział w wydarzeniu otrzymywali pamiątkowe gadżety i upominki.

Na koniec w imieniu organizatorów prezes LZPR Jerzy Witaszek podziękował za wkład w organizację wydarzenia wszystkim wolontariuszom.

W pierwszym półroczu 2019 roku LZPR chce ponownie zaprosić wszystkich do Lublina, gdzie wspólnie, w gronie piłkarek i piłkarzy ręcznych, będzie można aktywnie spędzić czas. BAS