To nie tylko piłka

Aż 105 jednodniowych imprez sportowych i kilka imprez cyklicznych, trwających ponad 3 miesiące, zorganizowało w 2016 roku Ognisko TKKF Omega! Piłkarze amatorzy rozegrali 924 mecze, w których zdobyli aż 4995 goli!
– Minęło już 34 lata, a my ciągle jesteśmy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nasze imprezy na stałe weszły do kalendarza imprez miasta – cieszy się Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega Lublin. – Nasze turnieje piłkarskie mają aspekt wychowawczy i historyczny. Uczymy szacunku do kolegi, z którym rywalizujemy o lepsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Uczymy szacunku do poszanowania obiektów sportowych, na których rywalizujemy, by długo służyły innym pokoleniom. Nasze imprezy sportowe, którymi czcimy wielkie wydarzenia i daty z kart historii mojej ojczyzny przypominają o szacunku do umęczonej mojej ojczyzny oraz o jej wielkich pozytywnych bohaterach którzy zawsze budowali, jej dumę i chwałę. Te imprezy o tym przypominają – dodaje prezes Furman.
W 2016 roku Ognisko TKKF Omega zorganizowało 105 jednodniowych imprez sportowych i kilka imprez cyklicznych, trwających ponad 3 miesiące.
Oprócz turniejów osiedlowych ognisko może pochwalić się turniejem poświęconym Żołnierzom Wyklętym, Lubelskim EURO 2016, turniejem „Tobie, Ojczyzno” z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski turniejami: „Lubelski Lipiec”, „Lubelski Champion Lague”, „Dziękuję Ci, Mamo, w sercu Cię kołyszę” oraz „Radość, Mądrość, Pokój” z okazji Światowych Dni Młodzieży.

– Tradycyjnie graliśmy po raz kolejny z okazji Święta Wojska Polskiego, Dnia Solidarności i Wolności, rocznicy powstania warszawskiego, a także Święta Niepodległości. Turniej 11 listopada zorganizowaliśmy już po raz 32.! – mówi Zbigniew Furman.
Ognisko Omega zaprosiło też młodych lublinian do udziału w II Mistrzostwach Lublina w Footbagu, popularnej zośce. Wzięło w nich udział ponad stu chętnych. – Impreza na tyle podobała się działaczom Polskiego Związku Footbagu, że zaproponowali, by we wrześniu 2017 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostw Polski! – kończy Zbigniew Furman. MAG

Zagrali po raz trzynasty

Ognisko Omega po raz trzynasty zorganizowało ostatni mecz roku w Lublinie.
– Tym razem były to dwa spotkanie, a nie jedno – na Orliku Szkoły Podstawowej Nr 52 na Felinie oraz boisku SP Nr 30 na Osiedlu Nałkowskich – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. Na tych boiskach padły chyba ostatnie bramki w Polsce roku 2016. I pomyśleć, ze w Krakowie po raz 97. wielka Cracovia strzela pierwszą bramkę roku, a w Lublinie Omega z 35-letnią tradycją strzela po raz 13. ostatnią bramkę roku. Takiego zestawienia sławy i Kopciuszka nie powstydziłby się żaden Kopciuszek, a nawet zacny i zasłużony klub piłkarski – dodaje Furman.
Na Orliku przy SP Nr 52 spotkały się FC Felin i Omega Felin. Po emocjonującej walce (w regulaminowym czasie były remis 6:6) w rzutach karnych 4:3 wygrała drużyna FC Felin.
Zwycięzcy wystąpili w składzie: Filip Kijewski, Dawid Zelant (1 gol), Konrad Wabik (2), Paweł Żeromski (3), Konrad Bałanda i w bramce gościnnie Zbigniew Furman; pokonani to: Adrian Głowacki (1), Sebastian Łęgowski (2) , Bartosz Gajo, Andrzej Marczak, Bartosz Marczak (2), Dawid Adamczyk (2).

Na Nałkowskich po raz trzynasty spotkały się dwa zespoły Omegi. 10:2 wygrała pierwsza drużyna, w której zagrali: Adrian Ceglarski, Damian Jasiński (4), Przemysław Gazda (3), Damian Ceglarski i Michał Czubacki (2) . W Omedze II występowali: Patryk Bryda (2), Adrian Kwietniewski, Tymoteusz Truszkowski, Patryk Ceglarski, Michał Hałas i Mateusz Kotulski.
Bartosz Marczak, najlepszy zawodnik meczu na Felinie oraz Damian Jasiński, najlepszy strzelec na Nałkowskich, otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Katarzynę Urban, właścicielkę hurtowni Olimp Trofea oraz Ognisko TKKF Omega.MAG

W Liczbach

105 jednodniowych
imprez
186 drużyn
924 mecze
4995 strzelonych goli