Transfery coraz bliżej

W sobotnim meczu Avia zremisowała z Powiślakiem Końskowola 2:2

Przygotowująca się do rundy rewanżowej piłkarskiej III ligi świdnicka Avia rozegrała w sobotę trzecią grę kontrolną. Podobnie jak przed tygodniem w starciu z drugoligowym Górnikiem Łęczna, tak i teraz, w potyczce z IV-ligowym Powiślakiem Końskowola podopieczni trenera Tomasza Bednaruka osiągnęli remis.


Bramki dla Avii zdobyli Dominik Maluga (trafiał także w starciu z łęcznianami) oraz Krystian Mroczek.

W drużynie ze Świdnika po raz kolejny trener Bednaruk miał okazję przetestować kilku zawodników. Z dobrej strony ponownie zaprezentowali się napastnik Sebastian Dziedzic (Podhale Nowy Targ), a także obrońca Przemysław Dworzyński (Znicz Pruszków). Ich pozostanie w Świdniku wydaje się być już przesądzone.

Kolejnym nowym piłkarzem, którego przed rewanżami pozyska Avia będzie prawdopodobnie Bartłomiej Gliniak, były zawodnik JKS Jarosław i Stali Rzeszów, a ostatnio szwajcarskiego FC Olten

W sobotę w meczu z Powiślakiem w Avii zagrał również Michał Budzyński (ostatnio Lewart Lubartów). O tym czy zostanie w Świdniku, decyzja zapadnie po kolejnym sparingu, który Avia rozegra 9 lutego. Rywalem świdniczan będzie Wisła Puławy.

Avia Świdnik – Powiślak Końskowola 2:2 (0:0)

Avia: Wójcicki (46 Piotrowski) – Kołodziej, Dworzyński, Budzyński, Gliniak, Głaz, Maluga, Dziedziec, Białek i dwóch zawodników testowanych oraz po przerwie Koczon, Niewiński, Mykytyn, Mroczek, Wójcik, Strug.
Bramki: 0:1 Grzegorczyk 48, 1:1 Maluga 59, 2:1 Mroczek 60, 2:2 Dudkowski 75.