Trendy w akcesoriach biżuteryjnych w sezonie jesień-zima 2017/2018

Na jaką biżuterię warto postawić, aby prezentować się modnie przy świątecznym stole, ale również na Sylwestra i w okresie karnawału? Jakie trendy będą królować na początku nowego roku? Mamy dla Was krótki przegląd najmodniejszych wzorów i kolorów kolczyków, naszyjników i bransoletek.

Trend pierwszy: glam rock i punk rządzą!

Dodatki biżuteryjne w sezonie jesień/zima 2017-2018 będą oscylować wokół rockowej i punkowej stylistyki. Projektanci dodatków nie boją się stawiać na grube złote łańcuchy zakończone kłódką. W najbardziej ekstrawaganckich kolekcjach pojawiają się też długie klucze zawieszone na łańcuszku, zdobiące kobiecą szyję. Widoczna jest tu też tendencja do tworzenia biżuterii z przedmiotów codziennego użytku. Odważne wisiory i naszyjniki możemy zaobserwować na pokazach mody Marca Jocobsa czy Maison Margiela.

Nauczeni doświadczeniem, możemy spodziewać się jednak tego, że ten mocny trend okaże się dla Polek zbyt agresywny, a rodzimi jubilerzy potraktują go jedynie jako inspirację do tworzenia własnych zestawów. Delikatniejsze modele naszyjników, kolczyków i bransoletek można znaleźć na stronie https://arande.pl/store/Bransoletki.

 Trend drugi: zmysłowe chokery

Niektórzy myśleli, że po roku ogromnej popularności, chokery pójdą w końcu w odstawkę. Wcale się tak jednak nie stało. W 2018 roku chokery nabiorą uroku i charyzmy, dumnie zdobiąc szyje noszących je kobiet.

Trend trzeci: tajemnicze talizmany

Te panie, które wierzą w magię i przesądy, będą zachwycone, bowiem w 2018 roku w sklepach coraz powszechniej będą pojawiać się talizmany. Ta zimowa biżuteria mająca przyciągać szczęście pojawiła się w kolekcji Prady, ale również na pokazie Valentino, Chanel oraz Christiana Diora i Chloe.

Trend czwarty: eleganckie perły

W nadchodzącym roku na topie będą perłowe bransolety, kolczyki i naszyjniki. Perłowe akcesoria są do kupienia w sklepie internetowym https://arande.pl/store.

Trend piąty: kryształowe kolczyki

Na pokazach domów mody i w kolekcjach uznanych projektantów pojawiają się również kryształowe, transparentne kolczyki, przypominające nieco kryształki lodu lub krople deszczu. Wyglądają bardzo krucho i delikatnie. W niektórych modelach pojawiają się też dodatkowo motywy roślinne lub elementy ptasie.

Trend szósty: wielowymiarowość

Tę cechę, która będzie wieść prym w 2018 roku, widać w biżuterii zaprojektowanej przez dom mody Ports 1961, Erdem czy Roland Mouret. Wśród najpopularniejszych form pojawiają się trójwymiarowe kwiaty, ale również kule z zamkniętymi wewnątrz elementami, na przykład w postaci ptasich figurek.

 
Artykuł sponsorowany