Trener Bożyk na stażu w Realu Madryt!

Artur Bożyk, szkoleniowiec trzecioligowej Chełmianki, rewelacji rundy jesiennej obecnego sezonu, w czwartek 30 listopada wyjechał na tygodniowy staż do Akademii Piłkarskiej Realu Madryt! Jeśli uczyć się, to od najlepszych!


Osiągnięte w 2017 roku sukcesy piłkarzy Chełmianki, czyli trzeci z rzędu Puchar Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, awans do III ligi, a ostatnio drugie miejsce na półmetku trzecioligowych rozgrywek, to również w dużej mierze zasługa trenera chełmskiej drużyny, Artura Bożyka. 41-letni szkoleniowiec pracuje w Chełmie szósty rok. Jego metody pracy przynoszą coraz lepsze efekty.
Artur Bożyk wiele wymaga od swoich podopiecznych, a także od samego siebie. Należy do grona niezwykle ambitnych szkoleniowców, stale podnoszących swoje kwalifikacje. I choć piłkarze Chełmianki obecnie odpoczywają po ciężkim sezonie, ich trener na relaks poczeka do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystując przerwę w rozgrywkach III ligi i treningach Artur Bożyk postanowił zainwestować w swój rozwój i w czwartek 30 listopada wyjechał na tygodniowy staż do Akademii Piłkarskiej Realu Madryt, najlepszego klubu piłkarskiego w Europie, zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Ligi Mistrzów. Jeśli uczyć się, to tylko od najlepszych!
– Bez systematycznego szkolenia, czerpania wzorców od najlepszych, nie da się podnosić swoich kwalifikacji. Staż w Akademii Piłkarskiej Realu Madryt traktuję jako inwestycję w siebie – powiedział dzień przed wylotem trener Artur Bożyk. – Program jest bardzo napięty. Wszystko to, co zobaczę, czego się nauczę na pewno wykorzystam w swojej pracy w klubie. Czy będę mógł zobaczyć trening pierwszego zespołu Realu? Dziś tego nie wiem, jeśli taka szansa będzie, na pewno z niej skorzystam.
Artur Bożyk pochodzi z Chełma. W nieistniejącej już Granicy Chełm stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej. Potem był zawodnikiem Hetmana Zamość, następnie Górnika Łęczna, z którym awansował do ekstraklasy. Na najwyższym piłkarskim poziomie rozgrywkowym w kraju rozegrał blisko 50 spotkań. Grał również w lidze izraelskiej, później był zawodnikiem Kolejarza Stróże, Motoru Lublin, Podlasia Biała Podlaska, a piłkarską karierę zakończył w Chełmiance. W kwietniu 2012 roku objął pierwszy zespół Chełmianki, który szkoli do dziś. Bożyk poprowadził chełmską drużynę do tej pory w 191 spotkaniach ligowych (w tym w 34 w IV lidze) i 30 meczach Pucharu Polski. Należy do grona najbardziej utalentowanych szkoleniowców na Lubelszczyźnie. (s)