Trenowali z mistrzem Donem Daltonem

Mlgorzata Ciesielska z mistrzem Daltonem

Troje reprezentantów LKSW Dan ze Świdnika: Piotr Bernat, trener główny w świdnickim klubie oraz Piotr Żołędź i Małgorzata Ciesielska brali udział w odbywającym się od piątku do niedzieli w Pabianicach międzynarodowym kursie instruktorskim taekwondo, który poprowadził mistrz Don Dalton z Irlandii (8.dan), prezydent ITF Union.

LKSW Dan z mistrzem Daltonem

W szkoleniu udział wzięli ćwiczący z Polski, Ukrainy, Litwy, Hiszpanii i Anglii, posiadacze stopni mistrzowskich od pierwszego do szóstego dana i najwyższych stopni uczniowskich. Podczas czternastu godzin zajęć trenowano szeroki zakres materiału technicznego taekwondo, od układów poprzez walkę do samoobrony.
– Mistrz Dalton duży nacisk położył na szczegóły techniczne oraz na metodykę nauczania poszczególnych elementów w zależności od grupy wiekowej. Podkreślał także rolę instruktora w kształtowaniu postawy moralnej wychowanków i dzielił się licznymi anegdotami ze swoich podróży i spotkań z różnymi mistrzami taekwondo – podkreśla trener Piotr Bernat z LKSW Dan, który brał już udział w podobnym szkoleniu w 2016 roku w Budapeszcie i był jednym z inicjatorów zorganizowania kursu w Polsce.

Udział zawodników z różnych krajów dał ćwiczącym szansę wymiany doświadczeń i porównywania poziomu technicznego.
Organizatorem imprezy był instruktor Grzegorz Sokołowski i jego klub PKSW Azja Pabianice, który od lat już współpracuje ze świdnickimi sportowcami. Mistrz Dalton zapowiedział swoje wizyty w bieżącym roku także na Ukrainie i na Litwie – niewykluczone, że w seminariach w tych krajach także wezmą udział danowcy.