Trenowali z mistrzem świata

LKSW Dan Świdnik był gospodarzem kolejnego seminarium szkoleniowego kickboxingu, które poprowadził tym razem Elijah Everill z Wielkiej Brytanii.
Angielski zawodnik to jeden z najlepszych na świecie kickbokserów młodego pokolenia.
Elijah Everill podczas tegorocznych mistrzostw świata juniorów w Dublinie ustanowił swoisty rekord, zdobywając cztery złote medale: indywidualnie w trzech formułach walki (pointfighting, light-contact i kick-light) oraz drużynowo w pointfighting. W karierze dziewięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium MŚ. Ma też imponująca kolekcję krążków z mistrzostw Europy, pucharów świata i najsilniej obsadzonych turniejów międzynarodowych, jak US Open czy Puchar Europy Karlovac Open. Mimo młodego wieku jest regularnie zapraszany do prowadzenia seminariów w różnych krajach Europy.
Naszym zawodnikom jest dobrze znany między innymi z walk z Pawłem Zdunem na międzynarodowych turniejach. W Polsce był już na mistrzostwach Europy w Krynicy-Zdroju. Tym razem po raz pierwszy przyleciał poprowadzić szkolenie.

Seminarium początkowo miało odbyć się w Świdniku, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie przeniesiono je do hali sportowej w Łęcznej.
– Udział wzięło ponad 90 osób – oprócz gospodarzy także sportowcy z Częstochowy, Łodzi, Pabianic, Ostródy, Dąbrowy Górniczej, Piaseczna, Wesołej, Pionek i Gostynia. Wśród gości seminarium obok zawodników kadry narodowej znaleźli się m. in. prezes Polskiej Unii Taekwondo Zbigniew Pawlak oraz trener kadry narodowej seniorów w kickboxingu (formuła pointfighting) Bartosz Baczyński – relacjonuje Piotr Bernat, trener Dana.
Szkolenie było poświęcone walce sportowej w formułach pointfighting i light-contact. Ze względu na rozkład lotów program pobytu gościa był bardzo napięty, ale seminarium upłynęło w znakomitej atmosferze. Elijah Everill przeprowadził także specjalne zajęcia dla grupy dziecięcej, gdzie znalazło się wiele interesujących gier i zabaw. Obok treningów nie zabrakło też czasu na wspólne zdjęcia, autografy i dyskusje nie tylko o kickboxingu. Kolejne seminaria w klubie planowane są w 2017 roku.

– Po raz kolejny trafiliśmy w dziesiątkę, jeśli chodzi o wybór prowadzącego – mówi trener Bernat. – Z Elijahem byłem w kontakcie od pewnego czasu i już dość dawno planowaliśmy go zaprosić, ale problemem był jego bardzo wypełniony plan wyjazdów. Dobrą rekomendacją był też fakt, że świetnie zna się i współpracuje on z naszym dobrym znajomym Borislavem Radulovem z Bułgarii. Podobnie jak Borislav, Elijah błyskawicznie nawiązał kontakt z naszymi sportowcami i zrobił duże wrażenie nie tylko poziomem sportowym, ale także osobowością. Planujemy podtrzymać ten kontakt i liczymy na następne tego typu szkolenia.