Trenują i sparują

Sobotni sparing Motor - Legionovia. Przy piłce Marcin Michota oraz byli zawodnicy lubelskiej drużyny – Marcin Burkhardt (z tyłu) i Slaven Jurisa

W poniedziałek zajęcia po wakacyjnej przerwie wznowili piłkarze trzecioligowego Motoru. Lubelski zespół ma za sobą także już pierwszą grę kontrolną. W sobotę na stadionie przy Al. Zygmuntowskich motorowcy przegrali 1:2 z Legionovią Legionowo.

W pierwszym treningu, który odbyły się na bocznym boisku Areny Lublin pod okiem nowego trenera Mariusza Sawy uczestniczyło 24 zawodników. Nie zabrakło nowych twarzy, z którymi lubelski klub podpisał umowy: Michała Wołosa (ostatnio Chełmianka), Tomasza Brzyskiego (Sandecja Nowy Sącz) i Piotra Darmochwała (Wisła Puławy).

Przed nowym sezonem, po kolejnej nieudanej próbie wywalczenia awansu do II ligi, w kadrze Motoru dojdzie do prawdziwego kadrowego trzęsienia ziemi.

Z drużyną pożegnali się już Artur Gieraga, Paweł Socha, Marcin Burkhardt, Kamil Majkowski, Paweł Kaczmarek, Julien Tadrowski, Kamil Oziemczuk, Dmytro Kozban, Szymon Zgarda, Tomasz Tymosiaka oraz Igor Korczakowski.

Teraz zespół ma opierać się przede wszystkim na graczach pochodzących z województwa lubelskiego. W ten schemat doskonale wpisują się pozyskani już piłkarze (Brzyski, Wołos, Darmochwał), a także Dawid Pożak, który umowę z Motorem podpisał w piątek.

26-letni pomocnik, który jest wychowankiem Lewartu Lubartów, a ostatnio grał w puławskiej Wiśle już w pierwszym, sobotnim sparingu z Legionovią pokazał się z bardzo dobrej strony. W 31. minucie po zagraniu niezwykle aktywnego od samego początku Adama Nowaka, byłego pomocnika Avii Świdnik, testowanego przez trenera Sawę, zdobył bramkę dającą prowadzenie lubelskiej drużynie.

Oczywiście nie da się w III lidze jedynie grać samą młodzieżą z regionu, dlatego lubelski klub prowadzi rozmowy z kilkoma doświadczonymi piłkarzami.

W meczu z Legionovią mogliśmy zobaczyć między innymi ukraińskiego pomocnika Irakli Meschia, posiadającego także obywatelstwo gruzińskie. 25-latek ostatnio reprezentował Wisłę Puławy, do której trafił z Chojniczanki Chojnice, w której przed przyjściem do Motoru jako dyrektor pracował Leszek Bartnicki, prezes lubelskiego klubu.

Meschia, mający za sobą grę w reprezentacjach U-19 i U-21 Ukrainy, należał w sobotniej grze towarzyskiej obok Tomasza Brzyskiego do wyróżniających się zawodników w ekipie gospodarzy, świetnie czytał i prowadził grę lubelskiej drużyny.

Na sporo ciepłych słów zasłużył z pewnością także sprawdzany przez trenera Sawę bramkarz, 25-letni Adrian Olszewski. Wychowanek Włókniarza Pabianice, ostatnio występujący w niemieckim Blomberg SV i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, spisywał się między słupkami bardzo pewnie.

Po przerwie uwagę w zespole Motoru przykuwał także testowany filigranowy 20-letni pomocnik, który do Lublina przyjechał aż z.. Francji. BAS

Motor Lublin – Legionovia Legionowo 1:2 (1:0)

Motor (I połowa): Olszewski – Michota, Cichocki, Kursa, Brzyski, Pożak, Meschia, zawodnik testowany 3, A. Nowak – K. Nowak, Dusiło; II połowa: zawodnik testowany – zawodnik testowany, Wołos, Kamiński, Świech, Buczek, Słotwiński, Darmochwał, Kumoch, zawodnik testowany, Paluch.
Bramka dla Motoru: Pożak 31.

W sobotę (21 lipca) Motor zmierzy się w meczu kontrolnym z Victorią Sulejówek (III liga, gr. I). Spotkanie rozegrane zostanie w Lublinie.