Tryb detekcji ruchu w kamerach z czujnikiem

Rejestrator jazdy samochodowej to w ostatnich latach bardzo popularny gadżet dla wszystkich fanów motoryzacji. Od kiedy tylko wzrosło zainteresowanie nimi, producenci wystawiają do sprzedaży coraz to nowsze modele, wyposażone w dodatkowe funkcje. Jednym z najczęściej kupowanych produktów jest kamera samochodowa na czujnik ruchu. Co warto wiedzieć decydując się na zakup tego gadżetu do swojego pojazdu?

Funkcja detekcji ruchu podczas jazdy

Pokonując kolejne kilometry w drodze do pracy czy na uczelnię, kamera powinna być nastawiona na tryb nagrywania ciągłego w pętli. Czujnik detekcji ruchu może być tutaj zupełnie nieprzydatny. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której auto zatrzymuje się na czerwonym świetle na skrzyżowaniu. Na przeciwnym pasie ruchu nie ma żadnego pojazdu, nie widać także pieszych. W takiej sytuacji kamera w trybie detekcji ruchu wyłącza się. W przypadku kolizji z innym pojazdem, rejestrator prawdopodobnie nie nagra kluczowych momentów, ewentualnie może zostać zapisana jedynie niewielka, ostatnia część zdarzenia. Pamiętaj, aby zawsze ustawiać kamerę w tryb ciągły podczas jazdy samochodem.

Tryb parkingowy

Kwestią sporną pozostaje pytanie, czy czujnik ruchu jest równoznaczny z trybem parkingowym. W zdecydowanej większości rejestratorów samochodowych funkcja czujnika ruchu musi zostać aktywowana manualnie, co w niektórych przypadkach może być nieco kłopotliwe. Codzienny pośpiech sprawia, że każdemu zdarzy się zapomnieć uruchomić tryb czujnika ruchu, co może przełożyć się na niemały kłopot podczas ewentualnej stłuczki czy zarysowania pojazdu na parkingu.

Niektóre modele kamer posiadają dedykowany tryb parkingowy, który samoczynnie „załącza się”, gdy pojazd znajduje się w bezruchu. Rejestrator sam rozpoznaje, kiedy samochód pozostaje w stanie spoczynku, i uruchamia tryb parkingowy bez konieczności ingerencji ze strony kierowcy. Jest to udogodnienie przydatne w szczególności tym zabieganym, jak i zapominalskim pasażerom.

Wykrywanie ruchu w nocy

Przy zakupie rejestratora jazdy warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym na co dzień zaparkowane jest auto. Jeśli wokół nie ma żadnego oświetlenia, nawet najlepszy rejestrator o najwyższej rozdzielczości nie będzie w stanie rozpoznać osób i pojazdów przemieszczających się w całkowitej ciemności. Zakup rejestratora z funkcją detekcji ruchu w nocy może być zbędnym wydatkiem.

Opóźnienie nagrywania po rozpoznaniu ruchu

Rozpoczęcie nagrywania po rozpoznaniu ruchu to nadal powszechny problem w kamerach samochodowych. Kamery w poszczególnych modelach nie zawsze reagują w porę ze względu na niedoskonałą funkcję detekcji ruchu. Wszystko zależy od parametrów danego sprzętu, lecz większość modeli nie jest w stanie rejestrować zdarzenia od samego początku z uwagi na owo opóźnienie. Na rynku dostępne są modele kamer, które buforują zapis video i zapisują na karcie pamięci zdarzenia, które miały miejsce kilka sekund wcześniej, lecz tego typu produkty mają niestety swoją cenę i są znacznie trudniej dostępne na rynku.

Zainteresowany? KUP NA: https://www.wideorejestratory24.pl/kamery-samochodowe-z-czujnikiem-ruchu

Artykuł sponsorowany