Do trzech razy sztuka?

W najbliższą sobotę, 14 października, o godzinie 18:30 na torze przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie odbędzie się finał indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu.


Turniej oczywiście dojdzie do skutku, o ile na przeszkodzie nie stanie aura. Niesprzyjające warunki, deszcz i zły stan toru sprawiały dotąd, że zawody trzeba było przekładać. Pierwotnie impreza miała odbyć się 16 września. Decyzją Jury złożonego z członków Międzynarodowej Federacji Żużlowej zawody przełożono o dwa dni, by następnie przesunąć je aż o cztery tygodnie.
Przed finałową rundą pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej zajmuje Andzejs Lebedevs z 38 punktami na koncie. Łotysz, ma cztery punkty przewagi nad drugim Vaclavem Milikiem. Natomiast na trzeciej i czwartej pozycji z dorobkiem 32 punktów znajdują się Artem Laguta oraz Andreas Jonsson.
Podczas turnieju przy Al. Zygmuntowskich, kibicom zaprezentuje się aż pięciu reprezentantów Polski. Trójka najwyżej sklasyfikowanych biało-czerwonych, a więc Krzysztof Kasprzak, Mateusz Szczepaniak oraz Przemysław Pawlicki, będzie prawdopodobnie między sobą rozstrzygać kwestię pozostania w cyklu na kolejny sezon. Polacy plasują się na miejscach od piątego do siódmego, a dzielą ich zaledwie trzy punkty.
„Dziką kartę” od organizatorów otrzymał natomiast wychowanek i zawodnik miejscowego Motoru, Daniel Jeleniewski.
– To dla mnie spore wyróżnienie, ale również duża radość. Po pierwsze dlatego, że bardzo chcę sprawdzić się w tej stawce zawodników, a po drugie, że będę mógł to zrobić startując na swoim torze, przed fantastycznymi kibicami, rodziną i przyjaciółmi – wyznaje kapitan Speed Car Motoru.
Jak spisze się wychowanek lubelskiego klubu, a także kto zostanie nowym, żużlowym królem Europy? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielę wieczorem. Początek finałowego turnieju SEC zaplanowano na godz. 18:30.
Bilety na wielki finał tegorocznego cyklu SEC w Lublinie są cały czas w sprzedaży.
Wejściówki w cenie 55 zł (bilet normalny) i 40 zł (ulgowy) zakupić można w Internecie: bit.ly/SEC_final_Lublin_tickets oraz w sieci sklepów Empik, Media Markt oraz salonach STS.
Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport. Wszystkie bilety zakupione na pierwotny termin finału SEC zachowują ważność.MAG