Na trzecią wygraną Lublinianki na Wieniawie musimy jeszcze poczekać

Erwin Sobiech (z lewej) zdobył gola dla Lublinianki w sobotnim meczu z Lewartem Lubartów

Piłkarze czwartoligowej Lublinianki zremisowali na Wieniawie 1:1 z Lewartem Lubartów i przedłużyli do dziewięciu spotkań serię bez zwycięstwa przed własną publicznością. Po raz ostatni pełną pulę u siebie (drugi raz w obecnym sezonie) lublinianie zgarnęli przed blisko ośmioma miesiącami (31 sierpnia), pokonując 4:0 outsidera LKS Milanów.

Prowadzenie w sobotnim meczu dla Lublinianki uzyskał w 39. minucie Erwin Sobiech po krótkim rozegraniu rzutu wolnego pośredniego w polu karnym Lewartu, podyktowanego za złapanie piłki przez bramkarza Adriana Parzyszka po podaniu od własnego obrońcy.
Wyrównał w 68. minucie Michał Zuber, który zamienił na gola jedenastkę, przyznaną gościom przez arbitra za faul bez piłki Jakuba Kosiarczyka na Karolu Bujaku.
W końcówce meczu bliżsi zwycięstwa byli gospodarze. Zabrakło im jednak odrobiny szczęścia. Po strzałach Jakuba Bednary i Sobiecha piłka odbijała się od poprzeczki.

Lublinianka – Lewart Lubartów 1:1 (1:0)

Lublinianka: Mucha – Dzyr, Kosiarczyk, Ptaszyński, Stępień – Skoczylas (80 Paździor), Bednara (87 Prus), Gutek (64 Kośka), Sobiech, Stefański (86 Rovbel) – Milcz.
Bramki: 1:0 Sobiech 39 , 1:1 Zuber 68 z karnego. Żółte kartki: Stępień, Gutek, Kosiarczyk (Lublinianka) – Walaszek, Zuber (Lewart). Czerwona kartka: 78. minuta Jakub Kosiarczyk (Lublinianka) – za dwie żółte kartki. Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).

Pozostałe mecze 24. kolejki piłkarskiej IV ligi: Hetman Zamość – Włodawianka 5:1 * Górnik II Łęczna – Łada 1945 Biłgoraj 1:0 * Kłos Chełm – Lutnia Piszczac 1:0 * Polesie Kock – Tomasovia 2:2 * Kryształ Werbkowice – LKS Milanów 6:0 * Unia Hrubieszów – Stal Kraśnik 0:0 * Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:0 * Chełmianka – POM Iskra Piotrowice 4:2
W tabeli IV ligi z 63 punktami prowadzi Chełmianka przed Górnikiem II Łęczna (59 pkt.) i Hetmanem Zamość (52). Lublinianka z 26 pkt. jest dwunasta.