Trzecia wygrana

W ostatnim przed inauguracją III ligi meczu kontrolnym Chełmianka pokonała czwartoligową Lubliniankę 3:1 (2:0). Bramki dla drużyny trenera Jana Konojackiego strzelili: Volodymyr Hladkyy w 6 min., Piotr Kożuchowski w 16 min. i Michał Grądz w 56 min. Gola dla Lublinianki strzelił w 75 min. Tomasz Brzyski.

Chełmianka zagrała w składzie: Wojtiuk – Leśniak (63 Rak), Salewski (70 Dajos), Kożuchowski, Brzozowski (78 zawodnik testowany), Adamski (46 Grądz), Dobrzyński, Więcaszek, Wójcicki (76 Lewkowicz), Kuśmierz (46 Jodłowski), Hladkyy (70 Dąbrowski).

Zespół Chełmianki starał się uważnie grać w defensywie i nie dopuszczać przeciwnika do strzeleckich sytuacji. W pierwszej połowie rywale tylko raz zagrozili bramce Wojtiuka. Z kolei chełmianie nie dość, że zdobyli dwa gole, to mieli okazje strzelić dwie kolejne bramki. Na listę strzelców mogli wpisać się Kuśmierz i Więcaszek. Po zmianie stron oba zespoły uzyskały po jednym trafieniu i oba gole mogły się podobać. Najpierw Michał Grądz przymierzył technicznie w samo okienko, a potem doświadczony Tomasz Brzyski, widząc wysuniętego na 10 metr Wojtiuka, przelobował go technicznym uderzeniem z własnej połowy.

Lublinianka była stroną atakującą, starała się stwarzać sytuacje, ale obrona Chełmianki nie dała się po raz kolejny zaskoczyć. Momentami zawodnikom trenera Jana Konojackiego sprzyjało też szczęście. Chełmianie mogli też podwyższyć wynik, bo wyprowadzili kilka kontrataków, jednak albo zabrakło podania otwierającego drogę do bramki, albo skutecznego strzału. (r)