Trześniowska już gotowa

Mieszkańcy ulicy Trześniowskiej w Lublinie długo czekali na drogę z prawdziwego zdarzenia. W sobotę, 27 sierpnia miał miejsce nieoficjalny odbiór techniczny wyremontowanej ulicy przez inspektorów z Zarządu Dróg i Mostów.
Na asfalt z prawdziwego zdarzenia czekano tu latami, borykając się z błotem, kurzem, wertepami. W pomoc społeczności lokalnej zaangażowała się Marta Wcisło (PO), wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin. – Nową nawierzchnię mają już mieszkańcy Trześniowskiej do numeru 51, na odcinku od ul. Jaworowej do ul. Szarotkowej. To efekt lat owocnej współpracy strony społecznej, czyli mieszkańców, rady dzielnicy, ale i Zarządu Dróg i Mostów – mówi przewodnicząca Marta Wcisło, mocno zaangażowana w sprawy dzielnicy i wspieranie wysiłków związanych z inwestycjami.
Ale to nie koniec prac nad Trześniowską. – Dla drugiego etapu posiadamy przygotowaną już dokumentację techniczną. Jego realizacja będzie uzależniona od kształtu budżetu na przyszły lub kolejny rok – mówi Karol Kieliszek, z biura prasowego ratusza. Wartość budowy ulicy praktycznie od podstaw wyniosła w pierwszym etapie 2,5 miliona złotych. – Inwestycja obejmowała także budowę sieci podziemnych, oświetlenia, odwodnienia, obustronnych chodników – dodaje rzecznik prezydenta.
Do ukończenia całej drogi, aż po ul. Wrzosową, pozostał odcinek 600 metrów.
BCH