Trzy medale karateków

Reprezentacja Klubu Kyokushinkan Karate Do w Chełmie wywalczyła trzy medale na otwartych mistrzostwach Polski południowej w karate kyokushin, jakie odbyły się w Mielcu.

Do Mielca na zawody pojechali z Chełma: Wiktoria Macenko, Kacper Chrabąszcz, Michał Iwańczuk, Konrad Korniszuk, Mateusz Korniszuk, Oliwia Ceglińska, Filip Lipiński i Jakub Maceńko. Organizatorem turnieju był Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA, Polska Federacja Kyokushin Karate, Urząd Miasta Mielca oraz Starostwo Powiatowe w Mielcu. W zawodach wystartowało 261 zawodników z 37 klubów z całej Polski. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, większość kategorii było licznie obsadzonych i aby dotrzeć do strefy medalowej należało stoczyć 3 bądź 4 pojedynki. Ostatecznie trzem podopiecznym Marcina Żylińskiego udało się wywalczyć medale. Filip Lipiński wygrał w kat. 14-15 lat do 65 kg, Kacper Chrabąszcz zdobył brąz w kat. 10-11 lat do 32 kg, a Kuba Maceńko zajął trzecie miejsce w kat. 9 lat i młodsi. (k)