Trzy razy złoto!

Daria Puszka (siedzi) i Ewelina Mańka, złote medalistki mistrzostw Polski juniorek 2017, z trenerem Pawłem Berejowskim

Znakomicie w rozgrywanych w Grudziądzu 16. Mistrzostwach Polski Juniorek w Boksie spisały się reprezentantki klubów z Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Na najwyższym stopniu podium stanęły Daria Puszka (54 kg) i Ewelina Mańka (81 kg) z Berej Boxing Lublin, a także Sandra Bobowicz z Gwarka Łęczna (81 kg). W klasyfikacji okręgów LOZB z trzema złotymi medalami został sklasyfikowany na pierwszym miejscu!
Nasze juniorki zdeklasowały rywalki. Zarówno Puszka, jak i Mańka półfinałowe walki wygrywały przez RSC w 2. rundach, pierwsza z Patrycją Wochną z Ring Wolny Toruń, druga z Laurą Kowalską z BKS Olimp Szczecin. W finałach też nie dały żadnych szans rywalkom, wygrywając 5:0. Puszka pokonała Angelikę Krysztoforską z Fight Boxing DG, a Mańka Aleksandrę Jońcę ze Spartakusa Szczecin.
Bobowicz w półfinale zwyciężyła Klaudię Simsak z Jawor Team Jaworzno 3:0, a w finale Różę Asanowicz z Boxing Sokółka 4:1. W zawodach wystartowało 126 zawodniczek z 62 klubów, reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich. BAS